Fournitures - 648409-2022
Roumanie-București: Carburant diesel
2022/S 225-648409
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Fournitures
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Furnizare carburant auto, pe baza de carduri
Numéro de référence: 9051601-2002PAAPD48750
II.1.2)Code CPV principal
09134200 Carburant diesel
II.1.4)Description succincte:
Actiunea de achizitie vizeaza atribuirea unui acord cadru ce are ca obiect furnizarea de : Carburant auto pe bază de carduri. Corespunzător cantităților de produse livrate ce se vor asigura, contractantul va pune la dispoziția ANCPI un număr de 28 Carduri, din care : câte unul pentru fiecare autoturism = 27, plus unul necesar generatorului de la Data Center, cu o valabilitate de 48 luni pentru fiecare card.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări: 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.ANCPI va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări, potrivit prevederilor alin. (1), art. 161 din Legea nr. 98/2016, în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
09132100 Essence sans plomb
II.2.4)Description des prestations:
Obiectul achiziției îl constituie Furnizare carburanți pe bază de carduri, pentru o cantitatea totală de 283.200 litri, din care : 244.800 litri Motorină Euro 5 + 38.400 litri Benzina făra Plumb, livrabilă în 4 ani de implementare ai Acordului cadru. În acest sens, Contractantul va pune la dispoziția ANCPI un număr de 28 Carduri, din care : câte unul pentru fiecare autoturism = 27, plus unul necesar generatorului de la Data Center, cu o valabilitate de 48 luni pentru fiecare card.
Valoarea fără TVA a Acordului cadru = 2.810.880 LEI, aferentă unei cantități totale 283.200 litri – carburanti auto, livrabili în 4 ani de valabilitate a intelegerii scrise, in format de acord cadru;
Valoarea estimată a celui mai mare Contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata Acordului-cadru = 644.160 lei, fara TVA - corespunzatoare unei cantități maxime de 64.900 litri Carburanti auto, din care : 56.100 litri Motorină Euro 5 + 8800 litri Benzina fără plumb;
Valoarea estimată a celui mai mic Contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata Acordului-cadru = 29.280 lei, fara TVA - corespunzatoare unei cantități minime de 2950 litri Carburanti auto, din care : 2550 litri Motorină Euro 5 + 400 litri Benzină fără plumb;
Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului Acord-cadru - Cantități minime = 141.600 litri Carburanti auto ( 122.400 litri Motorina Euro 5 + 19.200 litri Benzină fără plumb), Cantități maxime = 283.200 litri Carburant auto (244800 litri Motorină Euro 5 +38.400 litri Benzină fără plumb).
Functie de disponisbilitatile financiare alocate cu aceasta destinatie, in principiu, se estimeaza incheierea a cel putin 8 contracte subsecvente, cate 2 in fiecare an.