Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: UH-2022-45
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod90513900 Hantering av slam
II.1.4)Kort beskrivning:
Njudung Energi Vetlanda AB inbjuder till anbudsinlämning i samordnad upphandling avseende Slamsugningstjänster, tillsammans med Njudung Energi Sävsjö AB.
Upphandlingens syfte är att tillgodose behovet av slamsugningstjänster på Njudung Energis VA-anläggningar inom Vetlanda och Sävsjö Kommun, samt transport av slam mellan reningsverk.
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)90513900 Hantering av slam
90513600 Avlägsnande av slam
90513700 Transport av slam
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Detaljerad beskrivning om art, omfattning och mängd anges i upphandlingsdokumenten.