II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Furnizare echipamente IT hardware, aplicaţii şi licenţe software în vederea implementării proiectului „Construirea unei infrastructuri performante de cercetare - dezvoltare - inovare în domeniul sistemelor de intelligence pentru securitate - Inteligent”
Numéro de référence: 4204267_2022_PAAPD1358806
II.1.2)Code CPV principal48900000 Logiciels et systèmes informatiques divers
II.1.4)Description succincte:
Autoritatea contractanta intenționează să încheie contracte pentru achiziționarea de echipamente IT hardware, aplicații si licențe software - 12 loturi, conform caietului de sarcini atașat.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare până în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificare trebuie transmisa prin intermediul SEAP.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Pachet de controale tip Javascript UI DHTMLX PRO
Lot nº: 12
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)48461000 Logiciels analytiques ou scientifiques
72265000 Services de configuration de logiciels
II.2.4)Description des prestations:
Pachet de controale tip Javascript UI DHTMLX PRO, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 3
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)30231310 Écrans plats
51611100 Services d'installation de matériel informatique
Monitoare - 80 buc, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Stații de lucru All-in-one
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)30213300 Ordinateur de bureau
Stații de lucru All-in-one - 150 buc, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Software analiză și detecție emoții (profiling) tip Face Suite Mett
Lot nº: 10
Software analiză și detecție emoții (profiling) tip Face Suite Mett - 40 buc, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Mediu colaborativ de elaborare a documentelor tip Author-E, pentru 20 utilizatori
Lot nº: 6
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)48331000 Logiciels de gestion de projets
Mediu colaborativ de elaborare a documentelor tip Author-E, pentru 20 utilizatori - conform specificațiilor din caietul de sarcini.
Platformă de analiză a datelor și vizualizare, tip Tableau, pentru 40 utilizatori
Lot nº: 7
Platformă de analiză a datelor și vizualizare, tip Tableau, pentru 40 utilizatori - conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Aplicație software de modelare, simulare, dezvoltare jocuri 3D, cu suport pentru realitate virtuală și realitate augumentată, tip Unity Pro+MARS
Lot nº: 11
Aplicație software de modelare, simulare, dezvoltare jocuri 3D, cu suport pentru realitate virtuală și realitate augumentato, tip Unity Pro+MARS, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Platforma software analiză statistică tip IBM SPSS Statistics-pentru 40 utilizatori
Lot nº: 8
Platforma software analiză statistică tip IBM SPSS Statistics-pentru 40 utilizatori, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Platformă software de vizualizare geografică a datelor tip Instant Atlas - 30 utilizatori
Lot nº: 9
Platformă software de vizualizare geografică a datelor tip Instant Atlas - 30 utilizatori, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 5
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)30191400 Déchiqueteuses
Distrugător documente - 20 buc, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
Stații de lucru All-in-one protejate Tempest
Lot nº: 2
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)30211100 Superordinateur
Stații de lucru All-in-one protejate Tempest - 30 buc, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 4
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)30195913 Présentoirs pour tableaux à feuilles mobiles
Flipchart - 7 buc, conform specificațiilor tehnice din caietul de sarcini.