Lieferungen - 649499-2021
Rumänien-București: Militäruniformen
2021/S 246-649499
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare uniforme si articole de echipament militar
Referenznummer der Bekanntmachung: PAAP-47/310954/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
35811300 Militäruniformen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Atribuirea unor acorduri cadru de furnizare de uniforme si articole de echipament militar. Termenul limită până la care se pot solicita clarificări de către operatorii economici interesaţi: cu 14 zile înainte de termenul - limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici: în a 11-a zi înainte de termenul - limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 329 846.25 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 9
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 9
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Oferta se poate depune pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Costume pentru instructie pentru studenti si SGP
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Costume pentru instructie pentru studenti si SGP, conform caietului de sarcini.
Sapca pentru instructie
Los-Nr.: 8
Sapca pentru instructie, conform caiet de sarcini.
Manusi pentru instructie
Los-Nr.: 7
Manusi pentru instructie, conform caiet de sarcini.
Caciulita si fulare
Los-Nr.: 4
Caciulita si fulare, conform caietului de sarcini.
Costume pentru reprezentare si serviciu si sepci pentru cadre militare ofiteri, respectiv costume oras pentru studenti
Los-Nr.: 1
Costume pentru reprezentare si serviciu si sepci pentru cadre militare ofiteri, respectiv costume oras pentru studenti, conform caietului de sarcini.
Camasa bluza instructie
Los-Nr.: 5
Camasa bluza instructie, conform caietului de sarcini.
Manusi din piele
Los-Nr.: 3
Manusi din piele, conform caietului de sarcini.
Tricou cu guler
Los-Nr.: 9
Tricou cu guler, conform caiet de sarcini.
Caciuli
Los-Nr.: 2
Caciuli, conform caietului de sarcini.