III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium-(dla wykonawców dopuszczonych do drugiego etapu postepowania, przy składaniu oferty) w wysokości 80 000 000 brutto (słownie złotych: osiemdziesiąt tysięcy).
2. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy nr 62 1130 1017 0020 1546 2290 0001 w Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie
4. Wadium wnoszone w pieniądzu musi być opisane w sposób umożliwiający jego identyfikację, poprzez podanie znaku sprawy: ASzWoj-PK-ZZP-261.54.2022.
5. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym zamawiającego, o którym mowa w ust. 3, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).
6. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji / poręczenia, o których mowa
w ust. 2 pkt 2 – 4, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci papierowej razem z ofertą.
8. Wadium wniesione w formie gwarancji / poręczenia musi obejmować cały okres związania ofertą.
9. Z treści gwarancji / poręczenia winno wynikać nieodwołalne i bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy pzp.
10. Treść gwarancji / poręczenia nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do gwaranta.
11. Gwarancja / poręczenie musi zawierać w swojej treści wskazanie adresu pocztowego na który zamawiający prześle oświadczenie o zwolnieniu wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 5 ustawy pzp.
12. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy pzp.
13. Zamawiający odrzuci ofertę jeżeli wykonawca nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3.
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa dostaw i bezpieczeństwa informacji:
2. Wniosek musi być sporządzona zgodnie z wymaganiami określonymi w Zaproszeniu, ogłoszeniu.
3. Wniosek powinien być sporządzony w języku polskim.
4. Wniosek powinien składać się z:
1) wniosku – zgodnie z załącznikiem nr 1 do Zaproszenia;
2) dokumentów, o których mowa w Rozdziale VII Zaproszenia.
3) w przypadku, gdy wniosek zawiera tajemnice przedsiębiorstwa – dowodów
– zgodnie z zapisami ust. 5;
4) w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik do wniosku musi być załączony oryginał pełnomocnictwa, zawierający w szczególności wskazanie postępowania, którego dotyczy i zakresu jego umocowania. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania Wykonawcy.
W przypadku, gdy upoważnienie osób podpisujących pełnomocnictwa nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z wnioskiem, Wykonawca udowodni upoważnienie tych osób w szczególności przedstawiając stosowne pełnomocnictwa. Dokument pełnomocnictwa winien zostać złożony w formie określonej powyżej;
5) pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
W przypadku składania oferty przez spółkę cywilną zamiast pełnomocnictwa Wykonawca może złożyć umowę spółki cywilnej z której w sposób jednoznaczny wynikać będzie sposób reprezentacji spółki cywilnej,
5. W przypadku, gdy informacje zawarte w wniosku stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa
w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, co do których Wykonawca zastrzega, że nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania, muszą być oznaczone przez wykonawcę klauzulą „Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 2 ustawy z dnia
16 kwietnia 1993 o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji”. Wykonawca zobowiązany jest, wraz z przekazaniem tych informacji wykazać spełnienie przesłanek określonych w art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Zastrzeżenie informacji tajemnicy przedsiębiorstwa bez uzasadnienia, będzie traktowane przez Zamawiającego jako bezskuteczne ze względu na zaniechanie przez Wykonawcę podjęcia niezbędnych działań w celu zachowania poufności objętych klauzulą informacji zgodnie z postanowieniami art. 18 ust. 3 ustawy Pzp. Zaleca się, aby informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa były oddzielone od pozostałej (jawnej) części wniosku.
6. Wniosek sporządzana jest w języku polskim, w formie elektronicznej, jako formularz elektroniczny wypełniany poprzez Platformę, podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w dokumencie rejestrowym lub innym dokumencie, właściwym dla formy organizacyjnej Wykonawcy, albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy, pod rygorem nieważności (istnieje możliwość podpisania jej poprzez Platformę) lub w formie pisemnej podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy w przypadku osób prawnych sposób reprezentacji musi być zgodny z danymi zawartymi w odpowiednim rejestrze sądowym, w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną – przez osobę wpisaną jako przedsiębiorca do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w przypadku osoby fizycznej nie będącej przedsiębiorcą – przez tą osobę, w przypadku podpisania oferty przez pełnomocnika oferta musi zawierać dokument pełnomocnictwa w formie pisemnej w oryginale, lub kopii poświadczonej notarialnie, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – przez osoby uprawnione przez wszystkich wykonawców
7. Wymagania formalne dotyczące składanych elektronicznie w postępowaniu podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych oświadczeń i dokumentów:
1) wniosek składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Dokumenty te powinny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy
2) w przypadku, gdy podmiotowe środki dowodowe, inne dokumenty, lub dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania zostały wystawione przez upoważnione podmioty:
a) jako dokument elektroniczny – Wykonawca przekazuje ten dokument;
b) jako dokument w postaci papierowej – Wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania
z dokumentem w postaci papierowej;
Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem
w postaci papierowej, o którym mowa w ust. 7 pkt 2 lit. b , dokonuje notariusz lub:
- w przypadku podmiotowych środków dowodowych oraz dokumentów potwierdzających umocowanie do reprezentowania – odpowiednio Wykonawca, Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, podmiot udostępniający zasoby, każdy w zakresie dokumentu, który go dotycz.
3) podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa
w rozdz. VII ust. 1 pkt 8, zobowiązanie/-nia podmiotu udostępniającego zasoby które nie zostały wystawione przez upoważnione podmioty, oraz wymagane pełnomocnictwa:
a) Wykonawca przekazuje w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym;
b) gdy zostały sporządzone jako dokument w postaci papierowej
i opatrzone własnoręcznym podpisem, Wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tych dokumentów opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania dokumentem w postaci papierowej.
4) poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem
w postaci papierowej, o którym mowa w ust. 4 pkt 2 powyżej, dokonuje notariusz lub:
a) w przypadku podmiotowych środków dowodowych – odpowiednio Wykonawca, Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, podmiot udostępniający zasoby, każdy w zakresie dokumentu, który go dotyczy;
b) w przypadku oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII ust. 1 pkt 8, zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby – odpowiednio Wykonawca lub Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia;
c) w przypadku pełnomocnictwa– mocodawca.
d) w przypadku innych dokumentów – odpowiednio Wykonawca lub Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, każdy
w zakresie dokumentu, który go dotyczy.
8. Wniosek wspólny.
1) Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia (konsorcja
i spółki cywilne) ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego.
2) Oryginał pełnomocnictwa opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub kopia potwierdzona notarialnie opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym notariusza powinien być załączony do wniosku i zawierać
w szczególności wskazanie postępowania, którego dotyczy i zakresu umocowania pełnomocnika.
3) Podpisy na pełnomocnictwie muszą być złożone przez osoby uprawnione
do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub ewidencji Wykonawców. W przypadku, gdy upoważnienie osób podpisujących pełnomocnictwa nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z wnioskiem Wykonawca udowodni upoważnienie tych osób w szczególności przedstawiając stosowne pełnomocnictwa. Dokument pełnomocnictwa winien zostać złożony
w sposób określony w rozdz. VII ust. 1 pkt. 8.
4) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne/konsorcja), żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu
z powodu niespełniania warunków, o których mowa rozdziale V.
5) Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o dopuszczenie do postępowania (każdy członek konsorcjum/wspólnik spółki cywilnej) składających wniosek wspólnie musi wykazać brak podstaw do wykluczenia, w tym celu każdy z członków konsorcjum/ wspólnik spółki cywilnej samodzielnie wypełnia oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z powodu okoliczności wymienionych w Rozdziale V ust.1-4, na formularzu - załącznik nr 2 do Zaproszenia.
6) Oświadczenia lub formularze, sporządzone zgodnie z załączonymi do Zaproszenia wzorami, składa i podpisuje w imieniu wszystkich Wykonawców Pełnomocnik lub wszyscy Wykonawcy wpisując w miejscu przeznaczonym na podanie nazwy Wykonawcy, nazwy i adresy wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną.