Dostawy - 6506-2018
Polska-Miastko: Lampy i oprawy oświetleniowe
2018/S 005-006506
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na energooszczędne w ciągach komunikacyjnych i ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych na terenie Gminy Miastko
Numer referencyjny: WRG.271.12.2017.IF
II.1.2)Główny kod CPV
31520000 Lampy i oprawy oświetleniowe
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostawy z rozmieszczeniem 1757 opraw oświetleniowych LED wraz z osprzętem i uzupełniającymi materiałami instalacyjnymi na istniejących konstrukcjach wsporczych linii energetycznych i słupach oświetleniowych sieci kablowej w ramach modernizacji oświetlenia ulicznego w ciągach komunikacyjnych i ogólnodostępnych przestrzeniach publicznych na terenie Gminy i miasta Miastko poprzez demontaż istniejących opraw oświetleniowych i montaż opraw objętych przedmiotem zamówienia.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.2)Opis
II.2.1)Nazwa:
Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie m. Miastko i Pasieka
Część nr: 1
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
45316110 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311100 Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45310000 Roboty instalacyjne elektryczne
71355200 Wykonywanie badań
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Zakres rzeczowy planowany do wykonania w ramach dostawy:
1) Wymiana 1203 opraw oświetleniowych na oprawy LED na istniejących konstrukcjach wsporczych linii energetycznych i słupach oświetleniowych sieci kablowej z zaprogramowaną przed zainstalowaniem redukcją mocy w godzinach od 23:00 - 5:00 do wielkości 70 % wartości znamionowej, przy czym zastosowane oprawy nie przekroczą 57,17 kW łącznej mocy zainstalowanej;
2) Montaż 36 szt. liczników czasu pracy w szafkach oświetleniowych;
3) Wymiana 547 szt. wysięgników we wszystkich lokalizacjach za wyjątkiem słupów stalowych ocynkowanych z dostosowaniem pozostałych stanowisk słupowych - w razie konieczności - do obliczonej sytuacji oświetleniowej (w tym przypadku należy przewidzieć zastosowanie odpowiedniej oprawy z uchwytem, który umożliwia zastosowanie odpowiedniego kąta dla oprawy lub wymianę wysięgnika);
4) Montaż instalacji zasilającej oprawy poprzez:
a) Wymianę przewodów do opraw, zabezpieczeń i zacisków na liniach napowietrznych,
b) Wymianę przewodów kablowych w słupach;
5) Utylizacja zdemontowanego materiału lub przekazanie właścicielowi w zależności od decyzji właściciela zdemontowanego majątku;
6) Kompensacja mocy biernej (kompensacja może być wykonana grupowo w szafce oświetleniowej dla ustalonego schematu sieci oświetleniowej zasilanej z danej szafki lub indywidualnie poprzez montaż kompensatorów dla każdej oprawy). Współczynnik mocy tgφ pobieranej energii elektrycznej dla zmodernizowanej sieci oświetleniowej w całym okresie świecenia ma być zgodny z wymogami operatora sieci dystrybucyjnej w celu nie przekraczania ponadumownego poboru energii biernej;
7) Pomiar skuteczności ochrony przeciwporażeniowej dla słupów kablowych;
8) Wykonanie pomiarów fotometrycznych po modernizacji przed i po redukcji mocy w oprawach dla przęseł charakterystycznych, dla których wykonano obliczenia fotometryczne w dokumentacji projektowej;
9) Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
2. Po zamontowaniu opraw o parametrach techniczno - użytkowych - wymaganych przez zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest do osiągnięcia efektu ekologicznego w następującym zakresie:
1) Zużycie energii elektrycznej po wykonaniu modernizacji na poziomie nie większym niż 205955,00 kWh rocznie;
2) Ograniczenie emisji CO2 o nie mniej niż 242,99 [Mg/rok], co oznacza zmniejszenie emisji CO2 o nie mniej niż 59,1 %,
— udokumentowane sporządzonym raportem (wg. wzoru w zał. nr 6 do umowy) za każdy rok działania zmodernizowanego oświetlenia ulicznego począwszy od raportu za 2018 r do roku 2023 r.
Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Miastko.
Część nr: 2
1. Zakres rzeczowy planowany do wykonania obejmuje:
1) Wymiana 554 opraw oświetleniowych na oprawy LED na istniejących konstrukcjach wsporczych linii energetycznych i słupach oświetleniowych sieci kablowej z zaprogramowaną przed zainstalowaniem redukcją mocy w godzinach od 23:00 - 5:00 do wielkości 70 % wartości znamionowej, przy czym zastosowane oprawy nie przekroczą 26,08 kW łącznej mocy zainstalowanej;
2) Montaż 70 szt. liczników czasu pracy w szafkach oświetleniowych;
3) Wymiana 494 szt. wysięgników we wszystkich lokalizacjach za wyjątkiem słupów stalowych ocynkowanych z dostosowaniem pozostałych stanowisk słupowych - w razie konieczności - do obliczonej sytuacji oświetleniowej (w tym przypadku należy przewidzieć zastosowanie odpowiedniej oprawy z uchwytem, który umożliwia zastosowanie odpowiedniego kąta dla oprawy lub wymianę wysięgnika);
8) Wykonanie pomiarów fotometrycznych po modernizacji przed i po redukcji mocy w oprawach dla przęseł charakterystycznych dla których wykonano obliczenia fotometryczne w dokumentacji projektowej;
1) Zużycie energii elektrycznej po wykonaniu modernizacji na poziomie nie większym niż 93953,00 kWh rocznie;
2) Ograniczenie emisji CO2 o nie mniej niż 101,77 [Mg/rok], co oznacza zmniejszenie emisji CO2 o nie mniej niż 57,0 %,