Lieferungen - 651550-2022
Bulgarien-Sofia: Medizinische Geräte
2022/S 226-651550
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация, обучение и гаранционен сервиз на комбинирана система за роботизирана хирургия, и периодична доставка на консумативи
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация, обучение и гаранционен сервиз на комбинирана система за роботизирана хирургия, и периодична доставка на консумативи, като:Предметът на поръчката включва:Изготвяне на инвестиционен проект на помещението-фаза технически проекти по всички необходими части (архитектура, конструктивен проект, ОВК, ел. инсталации)-Изготвяне на технологичен проект за разположение на апарата в помещението.Периодична доставка на консумативи за системата за роботизирана хирургия.При подаването на офертата, участникът изчерпателно посочва в техническото си предложение пълен опис, по номенклатури, на необходимите консумативи за комбинирана система за роботизирана хирургия.Доставките ще са периодични и ще се извършват само при необходимост, след предварителна писмена заявка от Възложителя, в зависимост от неговите потребности. Договорът, в частта му за периодичните доставки на консумативи, ще бъде сключен на посочената прогнозна стойност.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 11 850 000.00 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Предметът на настоящата обществена поръчка е: Доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация, обучение и гаранционен сервиз на комбинирана система за роботизирана хирургия, и периодична доставка на консумативи, като:
Предметът на поръчката включва също:
- Изготвяне на инвестиционен проект на помещението-фаза технически проекти по всички необходими части (архитектура, конструктивен проект, ОВК, електро инсталации).
-Изготвяне на технологичен проект за разположение на комбинираната система в помещението.
- Периодична доставка на консумативи за системата за роботизирана хирургия.
• Важно!При подаването на офертата, участникът изчерпателно посочва в техническото си предложение пълен опис, по номенклатури, на необходимите консумативи за комбинирана система за роботизирана хирургия.
Доставките ще са периодични и ще се извършват само при необходимост, след предварителна писмена заявка от Възложителя, в зависимост от неговите потребности. Договорът, в частта му за периодичните доставки на консумативи, ще бъде сключен на посочената прогнозна стойност. За срока на договора Възложителят не е задължен да реализира пълния размер на уговорената сума, а само толкова колкото е заявеното и доставено.
Финансовите средства за заплащане на доставката са целеви средства за закупуване на медицинската апаратура.
На основание чл. 114 от Закона за обществените поръчки, поради липса на осигурено финансиране при откриване на процедурата, Възложителят поставя изпълнението на договора под условие. В този случай всяка от страните може да поиска прекратяване на договора без предизвестие след изтичане на тримесечен срок от сключването му.
1. Възложителят извършва 20 % авансово плащане от стойността на роботизираната система, с вкл. ДДС, в срок до 30 /тридесет/ дни, считани от датата на отправеното уведомително писмо за осигурен целеви финансов ресурс и след представяне от изпълнителя на следните документи: фактура, както и гаранция обезпечаваща в пълен размер авансовото плащане.
 Гаранцията обезпечаваща авансовото плащане, в размера на авансовото плащане с вкл. ДДС, се представя в една от формите, посочени в настоящата документация.
 Гаранцията обезпечаваща авансовото плащане се освобождава, в срок до 3 (три) дни след връщане или усвояване на аванса. Авансът се счита за усвоен след подписване на следните документи:
- Приемо-предавателен протокол за доставка на роботизираната система с всички окомплектовки, сертификати, разрешения и инструкции за съхранение и експлоатация, подписан от двете Страни или упълномощени от тях лица на датата на доставката;
2. Възложителят извършва плащане, в размер на 40 % от стойността на роботизираната система, с вкл. ДДС, в срок до 30 /тридесет/ дни след доставката и след представяне от изпълнителя на следните документи: фактура и приемно-предавателен протокол за доставката.
3. Възложителят извършва плащане, в размер на 40 % от стойността на роботизираната система, с вкл. ДДС, в срок до 30 /тридесет/ дни след монтаж, въвеждане в експлоатация и извършено обучение на специалистите за работа с роботизираната система, и след представяне от изпълнителя на следните документи: фактура, протокол за монтаж, протокол за въвеждане в експлоатация и за извършено обучение.
4. Заплащането на периодичните доставки на консумативите, ще се извършва по единични цени, оферирани в ценовото предложение от офертата на участника, определен за Изпълнител, след проведената открита процедура за възлагане на обществената поръчка. Плащането ще се извършва след представяне на следните документи: писмена заявка от Възложителя, оригинална фактура, приемо-предавателен протокол за доставката.
5. Възложителят ще заплаща само стойността на консумативите, за които е изпратил писмена заявка към Изпълнителя. Извършените доставки, които не са заявени от Възложителя, няма да бъдат заплащани. Доставките на консумативите не следва да надвишават посочената в настоящата документация прогнозна стойност, за срока на договора