Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Städmaterial, städkemikalier samt papper- och plastprodukter
Referensnummer: KLF 2022/881
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod18424300 Engångshandskar
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar Luleå kommun, Luleå Lokaltrafik och Lulebos behov av städmaterial, städkemikalier samt papper- och plastprodukter.
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)18424300 Engångshandskar
39222120 Engångskoppar
39830000 Rengöringsmedel
39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
39831210 Maskindiskmedel
39831600 Toalettrengöringsmedel
39832000 Diskmedel
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: