Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Horizon Europe Project: Helicopter Vortex Ring State Experimental Research (2nd launch)
Reference number: EASA.2022.HVP.02
II.1.2)Main CPV code73000000 Research and development services and related consultancy services
II.1.4)Short description:
The vortex ring state (VRS) is an aerodynamic condition for helicopters normally generated in nearly vertical or vertical descent when the relative upward air velocity equals the downward induced main rotor flow rate. This research should provide a better understanding of the VRS phenomenon on different kinds of helicopters, the analytical and simulation prediction methods, and flight test methods for its determination. It should further provide an indication of the effectiveness of alternative recovery maneuvers such as the one proposed by Capt. Vuichard.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)73100000 Research and experimental development services
73300000 Design and execution of research and development
II.2.4)Description of the procurement:
The following outcome will be required with this experimental research:
1. to experimentally determine the flight conditions at which the vortex ring state (VRS) starts to develop to support and evaluate the correctness of theoretical methods for prediction of the vortex ring boundaries;
2. to experimentally evaluate the effectiveness of the Vuichard recovery technique.
The procedure was published before under ref EASA.2021.HVP.19 (OJ 2021/S 133-352404).
Changes to the previous publication are:
— reduction from three to a minimum of two different helicopter rotor designs,
— reduction from three to a minimum of two flight test pilots,
— increase of the budget by EUR 80 000,00.
Paziņojums par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu
Iepirkuma procedūras rezultāti
Juridiskais pamats:
Regula (ES, Euratom) Nr. 2018/1046
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
“Apvārsnis Eiropa” projekts: Helikopteru virpuļa gredzena stāvokļa eksperimentālais pētījums (2. izsludināšana)
Atsauces numurs: EASA.2022.HVP.02
II.1.2)Galvenās CPV kods73000000 Pētniecības un izstrādes pakalpojumi un saistītie konsultāciju pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Virpuļa gredzena stāvoklis (vortex ring state – VRS) ir helikopteru aerodinamiskais stāvoklis, kas parasti rodas gandrīz vertikālās vai vertikālās nolaišanās laikā, ja relatīvais augšupejošā gaisa ātrums ir vienāds ar lejupejošā galvenā rotora plūsmas ātrumu. Šim pētījumam jānodrošina labāka izpratne par VRS parādību attiecībā uz dažādiem helikopteru veidiem, analītiskas un simulētas prognozēšanas metodes un lidojuma pārbaudes metodes tā noteikšanai. Turklāt pētījumam jāsniedz norāde par alternatīvu vadības atjaunošanas manevru efektivitāti, piemēram, par kapteiņa Vuichard ierosināto metodi.
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)73100000 Pētniecības un eksperimentālās izstrādes pakalpojumi
73300000 Pētniecības un izstrādes plānošana un izpilde
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Šim eksperimentālajam pētījumam būs nepieciešams šāds rezultāts:
1) eksperimentāli noteikt, kādos lidojuma apstākļos sāk veidoties virpuļa gredzena stāvoklis (VRS), lai atbalstītu un novērtētu teorētisko metožu pareizību virpuļa gredzena robežu prognozēšanai;
2) eksperimentāli novērtēt kapteiņa Viuchard vadības atgūšanas metodes efektivitāti.
Procedūra iepriekš tika publicēta ar atsauces EASA.2021.HVP.19 (OJ 2021/S 133-352404).
Izmaiņas iepriekšējā publikācijā ir šādas:
— samazinājums no trim līdz vismaz divām dažādām helikopteru rotoru konstrukcijām;
— samazinājums no trim līdz vismaz diviem lidojuma izmēģinājumu pilotiem;
— budžeta palielinājums par 80 000,00 EUR.