Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: RJL 2021/1644
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod39330000 Desinfektionsutrustning
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen omfattar spol-och diskdesinfektorer. Region Jönköping vill upphandla flera modeller från bänkstående till fristående på en sockel.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)33190000 Diverse medicinktekniska produkter
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: