W przedmiotowym postępowaniu komunikacja wykonawców z zamawiającym będzie odbywała się za pośrednictwem kanału elektronicznej komunikacji: https://www.soldea.pl/epz/epz/.
Podstawy wykluczenia wykonawcy: (z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy), na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1–6 ustawy oraz art. 108 ust. 2 ustawy.
Dodatkowo, z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wykluczy wykonawcę na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy.
Wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających brak podstaw do wykluczenia:
2. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
5. oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia podany jest w załączniku nr 3 do SWZ.