Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Väylävirasto - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut sekä ylläpito - Tie- ja projektivelhon ylläpito ja kehittäminen
Referenznummer der Bekanntmachung: VÄYLÄ/7866/02.01.11/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on Tie- ja Projektivelhoon liittyvät ylläpito- ja kehittämispalvelut.
Hankinnan kohde jakaantuu kolmeen (3) osa-alueeseen seuraavasti:
- Tie- ja Projektivelhon ylläpito ja testaus (osa-alue A)
- Tievelhon kehittäminen (osa-alue B)
- Projektivelhon kehittäminen (osa-alue C).
Hankittavan asiantuntijatyön laajuus sopimuskaudella on Väyläviraston arvion mukaan:
- osa-alueella A 15-25 henkilötyövuotta
- osa-alueella B 25-35 henkilötyövuotta ja
- osa-alueella C 25 henkilötyövuotta.
Hankinnan kohde ja vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen
liitteissä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tie- ja Projektivelhon ylläpito ja testaus (osa-alue A)
Los-Nr.: A
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena on Väyläviraston Tie- ja Projektivelho- järjestelmien ylläpito ja testaus.
Tievelhon kehittäminen (osa-alue B)
Los-Nr.: B
Hankinnan kohteena on Väyläviraston Tievelhon jatkokehittäminen. Tähän kokonaisuuteen kuuluu kehityskokonaisuuksien tekninen toteuttaminen.
Projektivelhon kehittäminen (osa-alue C)
Los-Nr.: C
Hankinnan kohteena on Väyläviraston Projektivelhon jatkokehittäminen. Tähän kokonaisuuteen kuuluu kehityskokonaisuuksien tekninen toteuttaminen.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: VÄYLÄ/7866/02.01.11/2021
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot No: A
II.2.2)Additional CPV code(s)72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.2.4)Description of the procurement:
Lot No: B
Lot No: C