II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACORD CADRU FURNIZARE MATERIALE SANITARE
Referenznummer der Bekanntmachung: 1061626/19.2
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
ACORD CADRU FURNIZARE MATERIALE SANIATRE conform fisei de date si a caietului de sarcini
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare, in conformitate cu prevederile art.160-161 din legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Nr. zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor -18 zile
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
conform caiet de sarcini
val min ctr subs 5745,00
val max contr subs 68940,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 43
val min ctr subs 6290,00
val max contr subs 75480,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
PACHET FIRE NERESORBABILE POLIESTER CU/FARA AC
Los-Nr.: 68
val min ctr subs 3888,00
val max contr subs 46656,00
Fire neresorbabile matase/nailon pentru uz oftalmologic ( ac spatulat)
Los-Nr.: 71
val min ctr subs 144,00
val max contr subs 1728,00
ANSE CALIBRATE DE INSAMANTARE /INOCULARE STERILE
Los-Nr.: 78
val min ctr subs 100,00
val max contr subs 1200,00
AC ASPIRATIE STERNALA SI ILIACA
Los-Nr.: 61
val min ctr subs 195,00
val max contr subs 2340,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 98
val min ctr subs 450,00
val max contr subs 5400,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 96
val min ctr subs 10,00
val max contr subs 120,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 53
val min ctr subs 360,00
val max contr subs 4320,00
PLASA CHIRURGICALA HERNIE
Los-Nr.: 30
val min ctr subs 200,00
val max contr subs 2400,00
PACHET CONSUMABILE APARAT ATI (COMPATIBILE CU APARATUL SAVINA DRAGER)
Los-Nr.: 24
val min ctr subs 5873,30
val max contr subs 70479,60
PACHET ELECTROZI DEFIBRILARE
Los-Nr.: 75
val min ctr subs 7025,00
val max contr subs 84300,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 46
val min ctr subs 738,60
val max contr subs 8863,20
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 62
val min ctr subs 20,00
val max contr subs 240,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 67
val min ctr subs 2550,00
val max contr subs 30600,00
Patura incalzire cu aer cald Mistral ( adult/copil)
Los-Nr.: 87
val min ctr subs 400,00
val max contr subs 4800,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 83
val min ctr subs 800,00
val max contr subs 9600,00
SET COMPLET PENTRU DRENAJ CONTINUU PLEURAL SI TORACIC
Los-Nr.: 38
val min ctr subs 2520,00
val max contr subs 30240,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 45
val min ctr subs 18747,50
val max contr subs 224970,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
val min ctr subs 300,00
val max contr subs 3600,00
CATETERE (BRANULE) -dif dimensiuni si robiineti administrare sol.perf
Los-Nr.: 35
val min ctr subs 7065,00
val max contr subs 84780,00
Sistem administrare pe vena centrala
Los-Nr.: 36
val min ctr subs 26740,00
val max contr subs 320880,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
val min ctr subs 9140,00
val max contr subs 109680,00
TUBURI + VARFURI EPENDORF
Los-Nr.: 77
val min ctr subs 150,00
val max contr subs 1800,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
val min ctr subs 1600,00
val max contr subs 19200,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 65
val min ctr subs 1532,00
val max contr subs 18384,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
val min ctr subs 840,00
val max contr subs 10080,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
val min ctr subs 3655,00
val max contr subs 43860,00
SET DE ADMINISTRARE SOLUTII PERFUZABILE SI LAVAJ
Los-Nr.: 64
val min ctr subs 750,00
val max contr subs 9000,00
BISTURI REUTILIZABIL COMPATIBIL CU APARTUL VALLEILAB
Los-Nr.: 63
SPRAY LUBRIFIANT INTRETINERE INSTRUMENTAR
Los-Nr.: 58
val min ctr subs 48,00
val max contr subs 576,00
PRELUNGITOARE PTR.INJECTOMAT
Los-Nr.: 85
AC BIOPSIE OSOASA OSTEOMEDULARA
Los-Nr.: 60
val min ctr subs 210,00
val max contr subs 2520,00
PACHET FIRE NERESORBABILE POLIPROPILENA CU/FARA AC
Los-Nr.: 69
val min ctr subs 186,00
val max contr subs 2232,00
PACHET FIRE RESORBABILE CU AC
Los-Nr.: 70
val min ctr subs 8468,04
val max contr subs 101616,48
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 19
val min ctr subs 250,00
val max contr subs 3000,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 50
val min ctr subs 180,00
val max contr subs 2160,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 52
val min ctr subs 1000,00
val max contr subs 12000,00
PACHET MASTI CHIRURGICALE
Los-Nr.: 47
val min ctr subs 2260,00
val max contr subs 27120,00
SACI COLOSTOMIE FARA EVACUARE
Los-Nr.: 88
DISPOZITIV FIXARE A MESELOR LAPAROSCOPIC
Los-Nr.: 94
val min ctr subs 1890,00
val max contr subs 22680,00
VAS UMIDIFICATOR/BARBOTOR DE UNICA FOLOSINTA PTR. OXIGENATOR
Los-Nr.: 95
val min ctr subs 1200,00
val max contr subs 14400,00
Pachet substante developare automata
Los-Nr.: 97
val min ctr subs 1911,00
val max contr subs 22932,00
BANDELETE TEST ONE TOUCH SELECT
Los-Nr.: 90
val min ctr subs 5280,00
val max contr subs 63360,00
PACHET RECIPIENTI ANATOMIE PATOLOGICA
Los-Nr.: 55
val min ctr subs 780,00
val max contr subs 9360,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
val min ctr subs 1112,50
val max contr subs 13350,00
CATETER TORACIC DIN PVC CU TROCAR PENTRU DRENAJ PLEURAL
Los-Nr.: 56
val min ctr subs 480,00
val max contr subs 5760,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 79
val min ctr subs 1750,00
val max contr subs 21000,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
TUB RECTAL/CANULA RECTALA
Los-Nr.: 100
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
CABLU ELECTROD CU APARATUL VALLEYLAB
Los-Nr.: 27
val min ctr subs 148,00
val max contr subs 1776,00
CAMP STERIL DIFERITE MARIMI
Los-Nr.: 11
val min ctr subs 1540,00
val max contr subs 18480,00
Saci extractie pentru trocar
Los-Nr.: 13
val min ctr subs 695,00
val max contr subs 8340,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
SET PENTRU PUNCTIE PLEURALA
Los-Nr.: 37
val min ctr subs 1050,00
val max contr subs 12600,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
val min ctr subs 2700,00
val max contr subs 32400,00
PACHET HARTIE PENTRU EKG DIFERITE MODELE
Los-Nr.: 74
val min ctr subs 2771,00
val max contr subs 33252,00
PACHET RECIPIENTI RECOLTARE
Los-Nr.: 40
val min ctr subs 4297,00
val max contr subs 51564,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 92
val min ctr subs 2400,00
val max contr subs 28800,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 59
ANESTEZIE SPINALA SI LOCO-REGIONALA
Los-Nr.: 2
val min ctr subs 8350,00
val max contr subs 100200,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
val min ctr subs 5257,50
val max contr subs 63090,00
Ace seringa diferite dimensiuni
Los-Nr.: 1
val min ctr subs 1.300
val max contr subs 15.600
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 76
PACHET BRATARA IDENTIFICARE / CLEME OMBILICALE
Los-Nr.: 81
val min ctr subs 120,00
val max contr subs 1440,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
val min ctr subs 453,50
val max contr subs 5442,00
SET ADMINISTRARE SOLUTII PERFUZABILE
Los-Nr.: 32
val min ctr subs 1500,00
val max contr subs 18000,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 80
val min ctr subs 60,00
val max contr subs 720,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 54
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 57
HUSA CAMERA LAPAROSCOPICA
Los-Nr.: 25
val min ctr subs 90,00
val max contr subs 1080,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
val min ctr subs 1440,00
val max contr subs 17280,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 72
GEL ECOGRAF / DEFIBRILATOR
Los-Nr.: 49
val min ctr subs 235,00
val max contr subs 2820,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
ELECTROD LAMA REUTILIZABIL
Los-Nr.: 26
val min ctr subs 12,00
val max contr subs 144,00
TRUSE PERFUZIE ,TRANFUZIE SANGUINA SI NUTRITIE ENTERALA
Los-Nr.: 3
val min ctr subs 51390,00
val max contr subs 616680,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 82
val min ctr subs 2750,00
val max contr subs 33000,00
PIPE GUEDEL diferite marimi
Los-Nr.: 84
val min ctr subs 240,00
val max contr subs 2880,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 99
PACHET SERINGI UNICA FOLOSINTA CU AC
Los-Nr.: 8
val min ctr subs 18180,00
val max contr subs 218160,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 66
val min ctr subs 2575,00
val max contr subs 30900,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 34
val min ctr subs 35,00
val max contr subs 420,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 86
val min ctr subs 950,00
val max contr subs 11400,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
val min ctr subs 7000,00
val max contr subs 84000,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
val min ctr subs 2000,00
val max contr subs 24000,00
PLOSCA URINARA UNICA FOLOSINTA
Los-Nr.: 51
val min ctr subs 40,00
val max contr subs 480,00
SET PENTRU DRENAJ SUPRAPUBIAN CH 9-15
Los-Nr.: 39
val min ctr subs 2200,00
val max contr subs 26400,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
val min ctr subs 680,00
val max contr subs 8160,00
Consumabile medicale pentru ureteroscopie flexibila
Los-Nr.: 93
val min ctr subs 65265,50
val max contr subs 783186,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 48
val min ctr subs 105,00
val max contr subs 1260,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 89
val min ctr subs 5000,00
val max contr subs 60000,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 73
val min ctr subs 958,00
val max contr subs 11496,00
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
val min ctr subs 3475,00
val max contr subs 41700,00
PIESE DE GURA PENTRU SPIROMETRU
Los-Nr.: 91
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
val min ctr subs 19860,00
val max contr subs 238320,00
ALEZE LAVABILA SI REUTILIZABILA
Los-Nr.: 12