II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Acord-cadru furnizare medicamente CANAMED
Număr de referinţă: 4068718/2021/20.04.01/10
II.1.2)Cod CPV principal33690000 Diverse medicamente
II.1.4)Descriere succintă:
Acord cadru Furnizare medicamente CANAMED - cantitatile aferente acordului-cadru sunt detaliate in sectiunea "II.2 Lista de loturi".
Contractele subsecvente vor fi atribuite, de regula, trimestrial, in anumite situatii se pot incheia lunar, functie de necesar si de alocatia bugetara cu aceasta destinatie.
Cantitatile minime si maxime aferente unui contract subsecvent sunt mentionate in "II.2. Lista de loturi".
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor este de 16 zile.
Autoritatea contractanta stabileste un singur termen in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP.
Facem precizarea ca procedura/loturile 7, 9, 10, 11, 12, 13 reprezinta o reluare a unei proceduri/loturile 7, 9, 10, 11, 12, 13 anulate, si aceasta trebuie transmis la JOUE.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 8 292 655.88 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 25
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 25
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Operatorul economic poate depune oferta pentru unul, mai multe loturi sau toate loturile.
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
BUDESONIDUM+FORMOTEROLUM 160mcg/4.5mcg
Lot nr.: 23
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33690000 Diverse medicamente
33673000 Medicamente împotriva maladiilor obstructive ale căilor respiratorii
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
BUDESONIDUM+FORMOTEROLUM 160mcg/4.5mcg - forma farmaceutica: susp de inhalat presurizata.; conc. 160mcg/4.5mcg
Cant. min. acord-cadru - 150 flc; Cant. max. acord-cadru - 1.200 flc;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 17.854,50 si 142.836,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 50 flc; Cant. max. contr.subsecv.- 150 flc;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 5.951,50 si 17.854,50 RON
INDACATEROLUM+GLICOPIRONIUM 85mcg/43mcg
Lot nr.: 22
INDACATEROLUM+GLICOPIRONIUM 85mcg/43mcg - forma farmaceutica: caps cu pulb de inhal.; conc. 85mcg/43mcg
Cant. min. acord-cadru - 900 cp; Cant. max. acord-cadru - 7.200 cp;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 5.084,46 si 40.675,68 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 300 cp; Cant. max. contr.subsecv.- 900 cp;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 1.694,82 si 5.084,46 RON
Enoxaparinum 4000ui/0,4ml
Lot nr.: 2
33621100 Antitrombotice
Enoxaparinum 4000ui/0,4ml - forma farmaceutica: Sol inj in seringa preumpluta; conc. 4000ui/0,4ml - SERINGA
Cant. min. acord-cadru - 9.000 seringi; Cant. max. acord-cadru - 72.000 seringi;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 100.701,00 si 805.608,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 3.000 seringi; Cant. max. contr.subsecv.- 9.000 seringi;
Valoarea estimata contr. subsecv. fara TVA: intre 33.567,00 si 100.701,00 RON
Combinatii - ARGININA SORBITOL 50mg/ml+100mg/ml - 250ml
Lot nr.: 14
33692400 Soluţii pentru perfuzii
ARGININA SORBITOL 50mg/ml+100mg/ml - 250ml - forma farmaceutica: Sol perf; conc. 50mg/ml+100mg/ml - flc
Cant. min. acord-cadru -750 flc; Cant. max. acord-cadru - 6.000 flc;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 6.901,28 si 55.210,20 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 250 flc; Cant. max. contr.subsecv.- 750 flc;
Valoarea estimata contr. subsecv. fara TVA: intre 2.300,43 si 6.901,28 RON
COMBINATII(CLORHIDRAT DE PIRIDOXINA SI ACID D,L ASPARTIC-ECHIV ASPATOFORT) 10ml
Lot nr.: 15
COMBINATII(CLORHIDRAT DE PIRIDOXINA SI ACID D,L ASPARTIC-ECHIV ASPATOFORT) 10ml - forma farmaceutica: conc pt sol perf; conc. 10ml; f;
Cant. min. acord-cadru - 8.400 f; Cant. max. acord-cadru - 67.200 f;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 32.482,80 si 259.862,40 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 2.800 f; Cant. max. contr.subsecv.- 8.400 f;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 10.827,60 si 32.482,80 RON
33616000 Vitamine
PYRIDOXINUM 250mg/5ml - forma farmaceutica: sol inj; conc. 250mg/5ml; f;
Cant. min. acord-cadru - 6.000 f; Cant. max. acord-cadru - 48.000 f;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 15.312,00 si 122.496,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 2.000 f; Cant. max. contr.subsecv.- 6.000 f;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 5.104,00 si 15.312,00 RON
AMINOPHYLLINUM 24mg/ml - forma farmaceutica: sol inj; conc. 24mg/ml-10ml; f;
Cant. min. acord-cadru - 750 f; Cant. max. acord-cadru - 6.000 f;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 2.914,50 si 23.316,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 250 f; Cant. max. contr.subsecv.- 750 f;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 971,50 si 2.914,50 RON
NADROPARINUM 3800 ui/0,4 ml
Lot nr.: 4
NADROPARINUM 3800 ui/0,4 ml - forma farmaceutica: Sol inj in seringa preumpluta; conc. 3800ui AFXa/0,4ml - SERINGA
Cant. min. acord-cadru -12.000 seringi; Cant. max. acord-cadru - 96.000 seringi;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 86.424,00 si 691.392,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 4.000 seringi; Cant. max. contr.subsecv.- 12.000 seringi;
Valoarea estimata contr. subsecv. fara TVA: intre 28.808,00 si 86.424,00 RON
Vancomycinum 500mg pulb pt conc pt sol perf
Lot nr.: 25
33651100 Antibacterieni pentru uz sistemic
Vancomycinum 500mg pulb pt conc pt sol perf - forma farmaceutica: pulbere pt conc pt sol perf; conc. 500mg
Cant. min. acord-cadru - 450 flc; Cant. max. acord-cadru - 3.600 flc;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 7.776,00 si 62.208,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 150 flc; Cant. max. contr.subsecv.- 450 flc;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 2.592,00 si 7.776,00 RON
33661500 Psiholeptice
ALPRAZOLAMUM 0.5mg - forma farmaceutica: cpr; conc. 0.5mg
Cant. min. acord-cadru - 4.500 cpr.; Cant. max. acord-cadru - 36.000 cpr;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 709,65 si 5.677,20 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 1.500 cpr.; Cant. max. contr.subsecv.- 4.500 cpr;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 236,55 si 709,65 RON
TIOTROPIUM+OLODATEROLUM 2.5mcg/2.5mcg
Lot nr.: 19
TIOTROPIUM+OLODATEROLUM 2.5mcg/2.5mcg - forma farmaceutica: sol.de inhalat.; conc. 2.5mcg/2.5mcg; flc;
Cant. min. acord-cadru - 90 flc; Cant. max. acord-cadru - 720 flc;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 15.444,00 si 123.552,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 30 flc; Cant. max. contr.subsecv.-90 flc;
Valoarea estimata contr. subsecv. fara TVA: intre 5.148,00 si 15.444,00 RON
NADROPARINUM 5700 ui/0,6 ml
Lot nr.: 3
NADROPARINUM 5700 ui/0,6 ml - forma farmaceutica: Sol inj in seringa preumpluta; conc. 5700ui AFXa/0,6ml - SERINGA
Cant. min. acord-cadru - 11.400 seringi; Cant. max. acord-cadru - 91.200 seringi;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 126.859,20 si 1.014.873,60 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 3.800 seringi; Cant. max. contr.subsecv.- 11.400 seringi;
Valoarea estimata contr. subsecv. fara TVA: intre 42.286,40 si 126.859,20 RON
MOXIFLOXACINUM 400mg/250ml
Lot nr.: 18
MOXIFLOXACINUM 400mg/250ml - forma farmaceutica: sol.perf.; conc. 400mg/250ml
Cant. min. acord-cadru - 300 Flc,pungi; Cant. max. acord-cadru - 2.400 Flc,pungi;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 17.556,60 si 140.452,80 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 100 Flc,pungi; Cant. max. contr.subsecv.- 300 Flc,pungi;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 5.852,20 si 17.556,60 RON
NATRII CHLORIDUM 0.9% - 250 ml
Lot nr.: 6
NATRII CHLORIDUM 0.9% - 250 ml - forma farmaceutica: sol. perf; conc. 0.9%; 9mg/ml;0.9g/100ml; - flc./pungi 250ml;
Cant. min. acord-cadru -7.500 flc/pg 250ml; Cant. max. acord-cadru - 60.000 flc/pg 250ml;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 17.797,50 si 142.380,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 2.500 flc/pg 250ml; Cant. max. contr.subsecv.- 7.500 flc/pg 250ml;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 5.932,50 si 17.797,50 RON
ANAKINRA 150mg/ml - sol inj in seringa preumpluta
Lot nr.: 13
33652300 Imunosupresoare
ANAKINRA 150mg/ml - sol inj in seringa preumpluta - forma farmaceutica: Sol inj in seringa preumpluta; conc. 150mg/ml - SERINGA
Cant. min. acord-cadru - 300 seringi; Cant. max. acord-cadru - 2.400 seringi;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 37.728,60 si 301.828,80 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 100 seringi; Cant. max. contr.subsecv.- 300 seringi;
Valoarea estimata contr. subsecv. fara TVA: intre 12.576,20 si 37.728,60 RON
33674000 Medicamente împotriva tusei şi a guturaiului
CODEINUM 15mg - forma farmaceutica: cpr; conc. 15mg
Cant. min. acord-cadru - 9.000 cpr.; Cant. max. acord-cadru - 72.000 cpr;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 1.462,50 si 11.700,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 3.000 cpr.; Cant. max. contr.subsecv.- 9.000 cpr;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 487,50 si 1.462,50 RON
DALTEPARINUM 5000 ui/0,2ml
Lot nr.: 5
DALTEPARINUM 5000 ui/0,2ml - forma farmaceutica: Sol inj in seringa preumpluta; conc. 5000ui/0,2ml - SERINGA
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 137.905,80 si 1.103.246,40 RON
Valoarea estimata contr. subsecv. fara TVA: intre 45.968,60 si 137.905,80 RON
Famotidinum 20mg pulb + solv pt sol inj/perf
Lot nr.: 11
33611000 Medicamente împotriva tulburărilor provocate de hiperaciditate
Famotidinum 20mg pulb + solv pt sol inj/perf - forma farmaceutica: pulb + solv pt sol inj/perf; conc. 20mg; flc +f;
Cant. min. acord-cadru - 450 flc+f; Cant. max. acord-cadru - 3.600 flc+f;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 1.373,40 si 10.987,20 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 150 flc+f; Cant. max. contr.subsecv.- 450 flc+f;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 457,80 si 1.373,40 RON
Insuline umane rapide 100UI/ml - 3ml
Lot nr.: 7
33615100 Insulină
Insuline umane rapide 100UI/ml - 3ml - forma farmaceutica: sol inj in stilou preumplut; conc. 100UI/ml - 3ml; stilou preumplut;
Cant. min. acord-cadru - 150 stilou preumplut; Cant. max. acord-cadru - 1.200 stilou preumplut;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 2.521,80 si 20.174,40 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 50 stilou preumplut; Cant. max. contr.subsecv.- 150 stilou preumplut;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 840,60 si 2.521,80 RON
Enoxaparinum 6000ui/0,6ml
Lot nr.: 8
Enoxaparinum 6000ui/0,6ml - forma farmaceutica: Sol inj in seringa preumpluta; conc. 6000ui/0,6ml - SERINGA
Cant. min. acord-cadru - 12.000 seringi; Cant. max. acord-cadru - 96.000 seringi;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 164.508,00 si 1.316.064,00 RON
Valoarea estimata contr. subsecv. fara TVA: intre 54.836,00 si 164.508,00 RON
33621200 Antihemoragice
PHYTOMENADIONUM 10mg/ml - forma farmaceutica: solutie inj; conc. 10mg/ml
Cant. min. acord-cadru - 1.200 f; Cant. max. acord-cadru - 9.600 f;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 4.768,80 si 38.150,40 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 400 f.; Cant. max. contr.subsecv.- 1.200 f.;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 1.589,60 si 4.768,80 RON
33651400 Antivirale pentru uz sistemic
FAVIPIRAVIRUM 200mg - forma farmaceutica: compr.film; conc. 200mg; cpr;
Cant. min. acord-cadru - 30.000 cpr.; Cant. max. acord-cadru - 240.000 cpr;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 213.000,00 si 1.704.000,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 10.000 cpr.; Cant. max. contr.subsecv.- 30.000 cpr;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 71.000,00 si 213.000,00 RON
Vancomycinum 1000mg pulb pt conc pt sol perf
Lot nr.: 24
Vancomycinum 1000mg pulb pt conc pt sol perf - forma farmaceutica: pulbere pt conc pt sol perf; conc. 1000mg; flc;
Cant. min. acord-cadru - 240 flc; Cant. max. acord-cadru - 2.000 flc;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 6.288,00 si 52.400,00 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 80 flc; Cant. max. contr.subsecv.- 240 flc;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 2.096,00 si 6.288,00 RON
ETAMSYLATUM 250mg/2ml - forma farmaceutica: sol inj; conc. 250mg/2ml; f;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 2.649,60 si 21.196,80 RON
Cant. min. contr.subsecv.- 400 f; Cant. max. contr.subsecv.- 1.200 f;
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 883,20 si 2.649,60 RON
THIAMINUM 100mg/2ml - forma farmaceutica: sol inj; conc. 100mg/2ml; f;
Valoarea estimata acord cadru fara TVA: intre 10.296,00 si 82.368,00 RON
Valoarea estimata contr.subsecv. fara TVA: intre 3.432,00 si 10.296,00 RON