Dienstleistungen - 656863-2021
Polen-Koniecpol: Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
2021/S 248-656863
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Koniecpol w roku 2022
Referenznummer der Bekanntmachung: ZG.270.4.2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r., poz. 1275 ze zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, użytkowania ubocznego, zagospodarowania turystycznego, a dla pakietu 4 zamówienia dodatkowo gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Koniecpol w roku 2022.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, użytkowania ubocznego, zagospodarowania turystycznego, a dla pakietu 4 zamówienia dodatkowo gospodarki szkółkarskiej wynikające z załącznika nr 3 do SWZ.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet 2 – leśnictwa: Bałków, Radków, Kossów, Perzyny
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
75251120 Waldbrandbekämpfung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1)Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6ust.1 pkt.1 Ustawa o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony p.poż., pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, użytkowania ubocznego, zagospodarowania turystycznego, a dla pakietu 4 zamówienia dodatkowo gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Koniecpol w roku 2022.
2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, użytkowania ubocznego, zagospodarowania turystycznego, a dla pakietu 4 zamówienia dodatkowo gospodarki szkółkarskiej wynikające z załącznika nr 3 do SWZ, na który składają się: zał.nr 3.1.–rozmiar prac według grup czynności; zał.nr 3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna; zał.nr 3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; zał.nr 3.4.–zestawienie pozycji nieudostępnionych do maszynowego pozyskania drewna; zał.nr 3.5.–informacja o optymalnej możliwej do zastosowania technologii pozyskania drewna.
3)Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr 3.1.-3.3 oraz 3.5. mają charakter szacunkowy.
4)Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa decyzja nr 19 Dyr. Generalnego LP z dnia 17marca 2021 r. Szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia został zawarty w zał. nr 4 do SWZ.
5)Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w zał. nr 4 do SWZ.
6)Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w zał. nr 4 do SWZ.
7)Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet 2 leśnictwa: Bałków, Radków, Kossów, Perzyny.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów. Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu.
8)Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Koniecpol.
9)Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”). Wskazana w załącznikach nr 3.1.–3.5. lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1), z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu.
10)Postanowienia pkt 7-9 nie uchybiają uprawnieniom Zamawiającego wynikającym z wzoru umowy w sprawie zamówienia publicznego (zał. nr 12 do SWZ).
11)Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisu.
12) Zamawiający dopuszcza zmianę technologii pozyskania drewna. Uzasadnienie każdorazowo należy przedstawić Wykonawcy.
13) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust 1. pkt. 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień Publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm) dalej PZP w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia te polegać będą na powtórzeniu usług podobnych do usług stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia w wielkości do 50% wartości udzielanego zamówienia.
Pakiet 3 – leśnictwa: Dębowiec, Siedliska, Pradła
Los-Nr.: 2
1)Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6ust.1 pkt.1 Ustawa o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony p.poż., pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, użytkowania ubocznego, zagospodarowania turystycznego, a dla pakiet 4 zamówienia dodatkowo gospodarki szkółkarskiej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Koniecpol w roku 2022.
2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, użytkowania ubocznego, zagospodarowania turystycznego, a dla pakiet 4 zamówienia dodatkowo gospodarki szkółkarskiej wynikające z załącznika nr 3 do SWZ, na który składają się: zał.nr 3.1.–rozmiar prac według grup czynności; zał.nr 3.2.–układ sortymentowy pozyskania drewna; zał.nr 3.3.–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; zał.nr 3.4.–zestawienie pozycji nieudostępnionych do maszynowego pozyskania drewna; zał.nr 3.5.–informacja o optymalnej możliwej do zastosowania technologii pozyskania drewna.
3)Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr 3.1.–3.3 oraz 3.5. mają charakter szacunkowy.
4)Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa decyzja nr 19 Dyr. Generalnego LP z dnia 17 marca 2021r. Szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia został zawarty w zał. nr 4 do SWZ.
7)Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet 3 leśnictwa: Dębowiec, Siedliska, Pradła.
13) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust 1. pkt. 7 PZP w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia te polegać będą na powtórzeniu usług podobnych do usług stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia w wielkości do 50% wartości udzielanego zamówienia.
Pakiet 4 – leśnictwa: Małachów
Los-Nr.: 3
1)Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6ust.1pkt.1Ustawa o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony p.poż.,pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji,użytkowania ubocznego,zagospodarowania turystycznego,a dla pakiet4 zamówienia dodatkowo gospodarki szkółkarskiej,do wykonania na terenie N-ctwa Koniecpol w roku 2022.2)Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, użytkowania ubocznego,zagospodarowania turystycznego,a dla pakiet4 zamówienia dodatkowo gospodarki szkółkarskiej wynikające z załącznika nr3 do SWZ,na który składają się:zał.nr3.1–rozmiar prac według grup czynności;zał.nr3.2–układ sortymentowy pozyskania drewna;zał.nr3.3–zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;zał.nr3.4–zestawienie pozycji nieudostępnionych do maszynowego pozyskania drewna; zał.nr3.5–informacja o optymalnej możliwej do zastosowania technologii pozyskania drewna.3)Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr3.1–3.3 oraz3.5 mają charakter szacunkowy.4)Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa decyzja nr 19Dyr. Generalnego LP z dn.17marca 2021r. Szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności)wchodzących w skład przedmiotu zamówienia został zawarty w zał.nr4 do SWZ.5)Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w zał.nr 4 do SWZ.6)Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w zał.nr 4 do SWZ.7)Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”)Pakiet4 leśnictwa:Małachów.UWAGA:Wykonawca podczas realizacji prac w Szkółce leśnej w leśnictwie Małachów zobowiązany jest do używania sprzętu przekazanego przez Zamawiającego.Zamawiający w takim przypadku podpisze z Wykonawcą odpłatną umowę dzierżawy sprzętu niezbędnego do wykonywania usług.Wydzierżawiony sprzęt może być użyty wyłącznie do wykonywania zadań gospodarczych na terenie Szkółki Leśnej.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub większą ilość Pakietów.Oferta złożona na dany Pakiet musi jednakże obejmować cały zakres prac przewidzianych w SWZ dla tego Pakietu.8)Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Koniecpol.9)Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw–właściwych dla danego Pakietu(„Obszar Realizacji Pakietu”)Wskazana w załącznikach nr 3.1–3.5 lokalizacja (adres leśny)poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny.Lokalizacja(adres leśny)poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1),z zastrzeżeniem,iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu.10)Postanowienia pkt7-9 nie uchybiają uprawnieniom Zamawiającego wynikającym z wzoru umowy w sprawie zamówienia publicznego(zał.nr12do SWZ).11)Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową,która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną,Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających,korekt zwiększających,ustaleń nowych lokalizacji,jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisu.12)Zamawiający dopuszcza zmianę technologii pozyskania drewna. Uzasadnienie każdorazowo należy przedstawić Wykonawcy.13)Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień,o których mowa w art.214ust1pkt.7PZP w okresie 3lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.Zamówienia te polegać będą na powtórzeniu usług podobnych do usł.stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia w wielk.50%wart.udziel.zam.