Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: KEAB-2022/230
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72212450 Entwicklung von Zeiterfassungs- und Personalverwaltungssoftware
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Kraftringen Energi AB (556100-9852) bjuder in intresserade leverantörer till att inkomma med anbudsansökan avseende upphandling av HR-system.
Under upphandlingsförfarandet och under avtalstiden avses med ”beställare” Kraftringen. Potentiella leverantörer benämns "anbudssökande", ”anbudsgivare” och/eller ”leverantör”.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48450000 Softwarepaket für Zeiterfassung und Personalverwaltung
48810000 Informationssysteme
72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
72268000 Bereitstellung von Software
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Huvudsaklig CPV-kod 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen