Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Zakup energii elektrycznej dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne, Kodeksu Cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
Powiat Makowski oraz Partnerzy Grupy Zakupowej wraz z jednostkami wymienionymi w zał. nr 1 do SWZ zawrą odrębne umowy wynikające z niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA POTRZEBY GRUPY ZAKUPOWEJ POWIATU MAKOWSKIEGO. Szczegółowe informacje dotyczące zawierania umów przez Gminę i jej jednostki organizacyjne zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ. Obowiązkiem wybranego Wykonawcy będzie reprezentowanie Zamawiającego oraz jego jednostek organizacyjnych przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych ze zgłoszeniem zmiany sprzedawcy. Do wykonania ww. wymienionych czynności Wykonawca otrzyma stosowne pełnomocnictwo (zał. nr 4.1 do SWZ)
Zamawiający, działa w imieniu własnym oraz na podstawie podpisanego Porozumienia (Porozumienie do wglądu w siedzibie Zamawiającego), w imieniu:
• Gmina Czerwonka
• Gmina Krasnosielec
• Gmina Młynarze
• Gmina Sypniewo
• Gmina Szelków
• Gmina Karniewo
• Gmina Płoniawy Bramura
• Gmina Różan
• Gmina Rzewnie
Zamówienie – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ:
Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. wynosi 3972862,00 kWh.
Szacunkowa wartość zamówienia w okresie od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. wynosi 3 131 115,46 zł.
Wykonanie czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego zał. nr 1 do Projektowanych postanowień umowy (zał. nr 4.1 do SWZ), w szczególności Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli oraz ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych informacji w zakresie wypowiadania dotychczas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji (umowa kompleksowa), reprezentowania Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych z zawarciem umowy o świadczenie usług dystrybucji.
Zamawiający informuje, że proces zmiany sprzedawcy odbywa się w przypadku większości punktów poboru po raz kolejny. Szczegółowe informacje dotyczące terminów obowiązywania obecnych umów sprzedaży energii elektrycznej zawarte zostały w Załączniku nr 1 do SWZ. W Załączniku nr 1 do SWZ wskazany został obecny sprzedawca energii elektrycznej. Umowy na dystrybucję energii elektrycznej zawarte są na czas nieokreślony. Wszyscy odbiorcy są uprawnieni do skorzystania z maksymalnej ceny energii elektrycznej w rozumieniu art. 2. ust. 1) Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Odbiorcy dołączą do umów zawartych w wyniku niniejszego postępowania OŚWIADCZENIE ODBIORCY UPRAWNIONEGO, o którym mowa w art. 2 pkt 2 lit. b–e ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku (Dz. U. poz. 2243). Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany przeznaczenia i przynależności punktów poboru energii elektrycznej do konkretnego odbiorcy i tym samym możliwość zmiany % udziału zużycia, które objęte będzie ochroną taryfową. Szczegółowe informacje zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ.