Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Järvenpää - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut - Ohjelmistorobotiikan ja Integraatioalustan asiantuntijatyö
Referenznummer der Bekanntmachung: JARDno-2021-797
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena oli Järvenpään kaupungin käyttöön tuleva asiantuntijatiimi. Asiantuntijatiimin avulla tuotetaan Järvenpään kaupungille ohjelmistorobotiikan ja integraatioiden asiantuntija-, tuki- ja ylläpitopalveluita.
Palvelua tuotetaan ensisijaisesti ohjelmistorobotiikan osalta UiPath-teknologialla ja integraatioiden osalta FRENDS-integraatioalustalla. Järvenpään kaupunki on myös avoin muille ratkaisuille. Muiden teknologioiden mahdollinen hyödyntäminen arvioidaan tapauskohtaisesti valitun toimittajan kanssa.
Palvelua tilataan kerrallaan erikseen sovittavaksi määräajaksi. Sopimus tulee voimaan allekirjoitushetkestä ja sopimus on voimassa kaksi (2) vuotta, jonka jälkeen sopimusta on mahdollista jatkaa optiona vuosi kerrallaan enintään kaksi (2) vuotta.
Palvelun tulee olla asiakkaan käytössä loppuvuodesta 2021 alkaen. Ajankohtaa tarkennetaan sopimuksen
teon yhteydessä.
Hankinnan kohde oli kuvattu tarkemmin liitteessä 1 Hankinnan kohteen kuvaus. Vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: JARDno-2021-797
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement: