Lieferungen - 664049-2022
Rumänien-Blejoi: Radargeräte
2022/S 230-664049
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Radar și accesorii pentru inovare in vederea introducerii in productie a rezultatelor obtinute din C&D în proiectul CERBER
Referenznummer der Bekanntmachung: 36441865 / 2022 / 119829 / 9
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34932000 Radargeräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Radarul, precum și accesoriile vor fi furnizate de Contractant avand caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini. Livrarea, instalarea, punerea în funcțiune și instruirea vor fi efectuate conform cerintelor cuprinse in caietul de sarcini.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/).
In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98/2016, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 924 506.87 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
32323000 Video-Kontrollschirme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
- radar: 1 buc.
- monitor radar: 2 buc.