Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Services - 664372-2022
Roumanie-Constanța: Services de réparation et d'entretien de bateaux
2022/S 230-664372
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Services
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Servicii de reparații și andocare la navele RMPR 103 și 104 proiect TUG 1606
Numéro de référence: COD UNIC DE IDENTIFICARE OBIECT CONTRACT 4515484_2022_PAAPD1335369 4515484 – 2022 – 49
II.1.2)Code CPV principal
50241000 Services de réparation et d'entretien de bateaux
II.1.4)Description succincte:
Incheiere unui acord cadru pentru 7 luni avand ca obiect- Servicii de reparații și andocare la navele RMPR 103 și 104 proiect TUG 1606, conform caietului de sarcini.
Acordul cadru ce va fi încheiat ca urmare a atribuirii prezentei achiziții având ca obiect “Servicii de reparații și andocare la navele RMPR 103 și 104 proiect TUG 1606”, pe o perioada de 7 luni se v-a incheia cu maxim 3 operatori economici .
Contractele subsecvente se vor încheia in functie de existenta creditelor bugetare.
Se vor încheia 2 contracte subsecvente, după cum urmează:
Primul contract subsecvent: 01.11.2022-31.12.2022
Al doilea contract subsecvent:. 01.04.2023-31.05.2023
Numarul de zile până la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Se acceptă ofertă pentru toate reperele/operaţiunile specificate în caietul de sarcini.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Cantitati minime si maxime de servicii estimate aferente acordului cadru:
- Cantitati minime de servicii estimate – 1 serviciu.
- Cantitati maxime de servicii estimate – 2 servicii.
Cantitati minime si maxime de servicii estimate aferente unui contract subsecvent.
- Cantități minime de servicii estimate – 1 serviciu.
- Cantități maxime de servicii estimate – 2 servicii.
Valoarea celui mai mic contract subsecvent - 1.168.985,81 lei fără TVA
Valoarea celui mai mare contract subsecvent- 2.337.971,62 lei fără TVA