Avis d'information complémentaire ou avis rectificatif
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:Numéro de référence: JN-GL-SkupZDR-2022
II.1.2)Code CPV principal33600000 Produits pharmaceutiques
II.1.4)Description succincte:
Predmet javnega naročila je sukcesivna dobava zdravil na recept (v nadaljevanju tudi: artikel ali blago) uvrščenih v Centralno bazo zdravil (v nadaljevanju: CBZ), vodeno na podlagi Pravilnika o centralni bazi zdravil za uporabo v humani medicini, in sicer zdravila z naslednjimi načini/režimi predpisovanja oziroma izdaje zdravil:
- Rp - predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept,
- Rp/Spec - predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept zdravnika specialista ustreznega področja medicine ali od njega pooblaščenega zdravnika,
- H/Rp - predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept, zdravilo pa se uporablja samo v bolnišnicah. Izjemoma se lahko uporablja pri nadaljevanju zdravljenja na domu ob odpustu iz bolnišnice in nadaljnjem zdravljenju;
- ZZ - predpisovanje in izdaja zdravila je le na recept, zdravilo pa se uporablja samo v javnih zdravstvenih zavodih ter pri pravnih in fizičnih osebah, ki opravljajo zdravstveno dejavnosti.