Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Services - 664391-2022
Pologne-Puławy: Services de voirie et services de balayage des rues
2022/S 230-664391
Avis de marché
Services
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
USŁUGI UTRZYMANIA CZYSTOSCI W PASACH DROGOWYCH
II.1.2)Code CPV principal
90610000 Services de voirie et services de balayage des rues
II.1.4)Description succincte:
Zamówienie obejmuje usługi utrzymania czystości w pasach drogowych dróg woj. na terenie miast i miejscowości położonych w ciągu dróg woj. na terenie RDW w Puławach oraz usługi utrzymania czystości na obiektach mostowych i odbiór odpadów ze śmietniczek ulicznych znajdujących się na terenie m. Puławy, w podziale na części:
1) Zad. 1: Na terenie: miasta Puławy i m. Góra Puławska
2) Zad. 2: Na terenie: miasta Nałęczów i odcinka: Piotrowice – Nałęczów i m. Wąwolnica
3) Zad. 3: Na terenie miasta Ryki i m. Moszczanka
4) Zad. 4: Na terenie miast: Modliborzyce oraz Janów Lubelski i m. Łążek Ordynacki
5) Zad. 5: Na obiektach mostowych zlokalizowanych wzdłuż dróg wojewódzkich na terenie RDW w Puławach
6) Zad. 6: Odbiór odpadów ze śmietniczek ulicznych zlokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich na terenie miasta Puławy
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Zadanie Nr 1: Usługi utrzymania czystości w pasach drogowych dróg wojewódzkich na terenie: miasta Puławy i m. Góra Puławska
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
90600000 Services de propreté et d'hygiénisation en milieu urbain ou rural, et services connexes
90513200 Services d'élimination de déchets solides urbains
II.2.4)Description des prestations:
Zakres prac obejmuje:
a) W zakresie oczyszczania jezdni wraz z opaskami:
mechaniczne lub ręczne oczyszczanie nawierzchni jezdni i opasek z wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń
usunięcie przerostów traw i chwastów przy krawężnikach na styku z nawierzchnią jezdni
usunięcie przerostów traw i chwastów z powierzchni opasek na całej ich szerokości wraz z obrzeżem
b) W zakresie oczyszczania wysp i azyli:
mechaniczne lub ręczne oczyszczanie nawierzchni wysp i azyli z wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń
usunięcie przerostów traw i chwastów z powierzchni wysp i azyli na całej ich szerokości
c) W zakresie oczyszczania ścieżek rowerowych i chodników:
mechaniczne lub ręczne oczyszczanie nawierzchni ścieżek rowerowych i chodników z wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń
usunięcie przerostów traw i chwastów z powierzchni ścieżek rowerowych i chodników na całej ich szerokości wraz z obrzeżem
d) W zakresie prac porządkowych w pasach drogowych:
usunięcie wszystkich obcych zanieczyszczeń z terenu pasa drogowego na całej jego szerokości
wygrabienie z terenów zielonych odpadów organicznych (np. liści, gałęzi itp.)
usunięcie z powierzchni jezdni, opasek, ścieżek rowerowych, chodników, wysp i azyli odpadów organicznych (np. liści, gałęzi itp.)
e) Wykonywanie usług w sposób uniemożliwiający wegetację roślinności na powierzchniach jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych. Dla osiągnięcia takiego stanu utrzymania, Wykonawca może wspomóc się np. opryskami lub innymi działaniami, których koszt obejmuje ofertowa cena jednostkowa.
Zadanie Nr 2: Usługi utrzymania czystości w pasach drogowych dróg wojewódzkich na terenie: miasta Nałęczów i odcinka: Piotrowice – Nałęczów i m. Wąwolnica
Lot nº: 2
b) W zakresie oczyszczania chodników:
mechaniczne lub ręczne oczyszczanie nawierzchni chodników z wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń
usunięcie przerostów traw i chwastów z powierzchni chodników na całej ich szerokości wraz z obrzeżem
c) W zakresie prac porządkowych w pasach drogowych:
usunięcie z powierzchni jezdni, opasek i chodników odpadów organicznych (np. liści, gałęzi itp.)
d) Wykonywanie usług w sposób uniemożliwiający wegetację roślinności na powierzchniach jezdni i chodników. Dla osiągnięcia takiego stanu utrzymania, Wykonawca może wspomóc się np. opryskami lub innymi działaniami, których koszt obejmuje ofertowa cena jednostkowa.
Zadanie Nr 3: Usługi utrzymania czystości w pasach drogowych dróg wojewódzkich na terenie miasta Ryki i m. Moszczanka
Lot nº: 3
Zadanie Nr 4: Usługi utrzymania czystości w pasach drogowych dróg wojewódzkich na terenie miast: Modliborzyce oraz Janów Lubelski i m. Łążek Ordynacki
Lot nº: 4
Zadanie Nr 5: Usługi utrzymania czystości na obiektach mostowych zlokalizowanych wzdłuż dróg wojewódzkich na terenie RDW w Puławach
Lot nº: 5
2-krotne wykonanie kompleksowych prac porządkowych na każdym z obiektów z uwzględnieniem odcinków dojazdowych o długości po 50 m dla każdej ze stron dla obiektów o dł. powyżej 100 m oraz po 30 m długości dla każdej ze stron dla pozostałych obiektów (zgodnie z wykazem), obejmujących:
a. oczyszczenie nawierzchni jezdni i chodników,
b. oczyszczenie urządzeń odwadniających,
c. oczyszczenie przestrzeni podmostowej
d. oczyszczenie ław podłożyskowych
e. oczyszczenie z roślinności skarp i stożków
f. oczyszczenie dylatacji
g. uprzątnięcie śmieci z obiektu i terenu wokół niego
h. usunięcie graffiti z powierzchni betonowych i stalowych na obiekcie
i. usuwanie dzikich krzewów i samosiejek obniżających estetykę wokół obiektu lub powodujących jego uszkodzenia,
j. wywóz oraz zagospodarowanie wytworzonego w trakcie wykonywanej usługi odpadu, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi odpadów. Wszelkie koszty oraz odpowiedzialność związane z wywozem i zagospodarowaniem wytworzonego odpadu ponosi Wykonawca.
k. Wykonawca zobowiązany jest wraz z fakturą dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie o prawidłowym zagospodarowaniu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pozyskanych odpadów.
l. realizowanie usługi w godzinach o najmniejszym natężeniu ruchu, z wyjątkiem prac, których specyfika wymusza ich realizację w innych godzinach, z zachowaniem bezpiecznych warunków ruchu drogowego w rejonie prowadzonych prac.
Zadanie Nr 6: Odbiór odpadów ze śmietniczek ulicznych zlokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich na terenie miasta Puławy
Lot nº: 6
a. Stałe świadczenie usług komunalnych w zakresie odbioru nieczystości stałych z maksymalnie 88 szt. śmietniczek ulicznych z częstotliwością, która zapewni możliwość stałego korzystania z nich (maksymalne zapełnienie nie może być większe od 90% jej pojemności).
b. Zebranie nieczystości w odległości 2 m wokół śmietniczek,
c. Utrzymanie standardu zapełnienia śmietniczki, opróżnianie jej również w dni wolne od pracy,
d. Przekazywania Zamawiającemu informacji o uszkodzonych i skradzionych śmietniczkach
e. Prace w porze nocnej mogą być wykonywane z zachowaniem dopuszczalnego poziomu hałasu.
f. Wykonawca ma obowiązek realizować zlecone usługi z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego (kołowego i pieszego), ewentualnego oznakowania miejsca prowadzonych prac, wyposażenie pracującego sprzętu w lampy ostrzegawcze (pulsujące) koloru pomarańczowego oraz ubranie pracowników w kamizelki ostrzegawcze.