Meillä on ilo ilmoittaa, että TED-portaalin uusi versio otetaan käyttöön 29. tammikuuta 2024 (alustava päivä, vahvistetaan myöhemmin!). Haluatko tietää enemmän uusista toiminnoista ja tehdyistä parannuksista? Tutustu artikkeliimme, josta saat lisätietoa tärkeimmistä muutoksista ja uusista toiminnoista.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Uusi koulutustilaisuus TED-datan uudelleenkäyttäjille 14.12.2023 – ilmoittaudu mukaan!
Palvelut - 667781-2021
Suomi-Tampere: Mainonta- ja markkinointipalvelut
2021/S 251-667781
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Mediaseurannan palvelut 2022-2025
Viitenumero: 2889/2021
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
79340000 Mainonta- ja markkinointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Mediaseurannan palveluiden hankinta Puolustusvoimille vuosille 2022-2025.
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
79413000 Markkinointijohdon konsulttipalvelut
79310000 Markkinatutkimuspalvelut
79342000 Markkinointi
79300000 Markkina- ja taloustutkimuspalvelut; mielipidetutkimukset ja tilastot
79341400 Mainoskampanjapalvelut
79430000 Kriisinhallintapalvelut
79800000 Painatus ja siihen liittyvät palvelut
79950000 Näyttelyjen, messujen ja kongressien järjestelypalvelut
92100000 Elokuva- ja videopalvelut
79632000 Henkilöstökoulutus
39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
48500000 Viestintä- ja multimediaohjelmatuotteet
48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
73110000 Tutkimuspalvelut
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Puolustusvoimat pyytää tarjoustanne viestintä- ja markkinointipalveluista (mediaseurannan palvelut) tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Tämä tarjouspyyntö perustuu Hansel Oy:n Viestintä- ja markkinointipalvelut 2020-2026 (DPS) dynaamiseen hankintajärjestelmään (jäljempänä ”DPS”).
DPS:n sisäinen kilpailutus on tehty luokassa 2 Erillispalvelut.
Puolustusvoimat valitsee dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen perusteella toimittajan ja tekee voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen. Hankintasopimusmalli on tarjouspyynnön liitteenä.
Hankinnan kohteena on toimitetun median seurannan palvelu. Toimitetun median seurannan palvelu antaa puolustusvoimille mahdollisuuden seurata omaan organisaatioon liittyvää uutisointia sekä muita puolustusvoimien erikseen määrittelemiä aihealueita. Toimitetun median seurannalla tarkoitetaan sellaisen uutisoinnin seurantaa, jota julkaistaan päätoimitetuissa julkaisuissa painetussa mediassa, Internetissä, radiossa ja televisiossa.
Hankittavien palveluiden vähimmäisvaatimukset on kuvattu liitteessä 4 "DPS:n kohde ja ehdot" sekä liitteessä 1 "Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus". Tarjoajan tulee täyttää kaikki hankinnan pakolliset vähimmäisvaatimukset (mediaseurannan peruspalveluiden sekä pakollisten lisäpalveluiden tuottaminen vaaditusti).
Hankinnan ennakoitu laajuus on kuvattu liitteessä "Asiakkaan hankinnan kohteen kuvaus".