Βέλγιο-Βρυξέλλες: Μετάδοση σημάτων για σκοπούς οπτικοακουστικών δραστηριοτήτων και πληροφορικής μεταξύ αφενός του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και αφετέρου της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου και του κτιρίου Résidence Palace.
2021/S 252-668935
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Μετάδοση σημάτων για σκοπούς οπτικοακουστικών δραστηριοτήτων και πληροφορικής μεταξύ αφενός του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και αφετέρου της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου και του κτιρίου Résidence Palace.
Αριθμός αναφοράς: COMM/AWD/2021/472
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV64200000 Υπηρεσίες τηλεπικοινωνιών
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η Μονάδα Οπτικοακουστικών Θεμάτων του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου προτίθεται να αναθέσει δημόσια σύμβαση για τη μετάδοση σημάτων για οπτικοακουστικούς σκοπούς και σκοπούς πληροφορικής μεταξύ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, αφενός, και της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου και του κτιρίου Résidence Palace, αφετέρου.
Το τμήμα μηχανικής της οπτικοακουστικής μονάδας είναι υπεύθυνο για τα οπτικοακουστικά συστήματα και τον εξοπλισμό πληροφορικής που σχετίζονται με όλους τους τομείς δραστηριότητας υπό την ευθύνη του στις εγκαταστάσεις των Βρυξελλών και του Στρασβούργου του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου.
Οι τομείς αυτοί καλύπτουν κατά προσέγγιση:
• παροχή θεσμικής οπτικοακουστικής κάλυψης των δραστηριοτήτων του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου: Συνεδριάσεις ολομέλειας, συνεδριάσεις επιτροπών, ...·
• παρουσίαση και αναμετάδοση αυτών των δραστηριοτήτων,
• τήρηση οπτικοακουστικού μητρώου των δραστηριοτήτων του οργάνου,
• παροχή τεχνικής βοήθειας σε οπτικοακουστικά μέσα που καλύπτουν τις δραστηριότητες του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου.
Παρακαλείσθε να ανατρέξετε στο παράρτημα I — Τεχνικές προδιαγραφές και τα παραρτήματά τους.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 600 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV64228100 Υπηρεσίες μετάδοσης τηλεοπτικών προγραμμάτων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Βλέπε συγγραφή υποχρεώσεων στα έγγραφα της σύμβασης.