Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
SERVICII DE CADASTRU NECESARE REGLEMENTARII SITUATIEI JURIDICE A IMOBILELOR PROPRIETATEA MUNICIPIULUI SIBIU SI A EFECTUARII OPERATIUNILOR NECESARE RECONSTITUIRII DREPTULUI DE PROPRIETATE IN BAZA LEGILOR FONDULUI FUNCIAR
Numéro de référence: 4270740_2020_PAAPD1141984
II.1.2)Code CPV principal71354300 Services cadastraux
II.1.4)Description succincte:
Acord cadru de prestari servicii avand ca obiect:
“SERVICII DE CADASTRU NECESARE REGLEMENTARII SITUATIEI JURIDICE A IMOBILELOR PROPRIETATEA MUNICIPIULUI SIBIU SI A EFECTUARII OPERATIUNILOR NECESARE RECONSTITUIRII DREPTULUI DE PROPRIETATE IN BAZA LEGILOR FONDULUI FUNCIAR”, conform specificatiilor prevazute in caietul de sarcini.
Pentru gestionarea cât mai eficientă a bunurilor ce constituie domeniul public şi privat al Municipiului Sibiu, este necesară identificarea şi individualizarea imobilelor terenuri și construcții, stabilirea limitelor și suprafețelor reale ale acestora şi înscrierea acestora în cartea funciară. De asemenea, necesitatea și oportunitatea achiziției rezidă și din perspectiva valorificării oportunităților de finanțare din fonduri nerambursabile pentru reabilitarea/ modernizarea infrastucturii și a altor obiective la care sunt necesare lucrări de investiții, una din condițiile de bază în accesarea acestor fonduri fiind înscrierea geometriei imobilelor în cartea funciară.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 20.
Autoritatea contractanta va transmite raspunsul la clarificari cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Valoarea estimata : 970.600,00 lei fara TVA.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Prestarea serviciilor, avand ca obiect: “SERVICII DE CADASTRU NECESARE REGLEMENTARII SITUATIEI JURIDICE A IMOBILELOR PROPRIETATEA MUNICIPIULUI SIBIU SI A EFECTUARII OPERATIUNILOR NECESARE RECONSTITUIRII DREPTULUI DE PROPRIETATE IN BAZA LEGILOR FONDULUI FUNCIAR”.
Valoarea estimata a tuturor contractelor de achiziţie publică subsecvente care se anticipează că vor fi atribuite în baza acordului-cadru este de 970.600,00 lei fara TVA.
Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent: 400,00 lei fara TVA.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent: 260.000,00 lei fara TVA.
Durata acordului cadru - 24 luni
Cantitatile minime si maxime pentru acordul cadru / contract subsecvent se regasesc in Anexa 1si 2 caietului de sarcini. Moneda: LEI