Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Services - 669455-2022
Danemark-Brabrand: Services de déplacement
2022/S 233-669455
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Services
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Flytteudbud, Brabrand Boligforening afd. 4
II.1.2)Code CPV principal
98392000 Services de déplacement
II.1.4)Description succincte:
Brabrand Boligforening udbyder flytteopgave af op til 227 lejligheder i afdeling 4 blok A4, A5, A6, A7 og A8, Gellerupparken.
Flytteopgaven omfatter lejligheder i Blok A4, A5, A6, A7 og A8 i afdeling 4. Boligblokkene består af 83 stk. 1 værelseslejligheder, 12 stk. 1½ værelseslejligheder, 29 stk. 3 værelseslejligheder og 103 stk. 4 værelseslejligheder.
Der vil dog være tale om færre flytninger, idet der er tomgang i nogle af lejemålene.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
98300000 Services divers
98341120 Services de portier
II.2.4)Description des prestations:
I forbindelse med udviklingsplanen er det bestemt, at syv specifikke boligblokke, svarende til 408 lejligheder i Gellerupparken skal rives ned.
Brabrand boligforening har i forbindelse hermed behov for bistand til flytning, som led i en permanent genhusning af de nuværende beboere.
Nærværende udbud omfatter flytteopgave af 5 blokke A4, A5, A6, A7 og A8, med flytning af op til 227 lejligheder. Der vil dog være tale om færre flytninger, idet der er tomgang i nogle af lejemålene.
Opgaven består af flytning af møbler og øvrigt indbo inkl. kælderrum i forbindelse med den permanente genhusning af beboere.