II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Referenznummer der Bekanntmachung: 148239
II.1.2)CPV-Code Hauptteil38434540 Biomedizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού για την κάλυψη των αναγκών των τμημάτων : Χειρουργικό , Ακτινοδιαγνωστικό , Εξωτερικών Ιατρείων, Οδοντιατρικό, Παθολογικό , Ορθοπεδικό , Ουρολογικό, Καρδιολογικό, Σταθμού Αιμοδοσίας, Βιοχημικό , Οφθαλμολογικό, Μαιευτικό, ΤΕΠ, Γαστρεντερολογικό, ΜΕΘ.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 228 323.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 25
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
ΔΙΑΘΕΡΜΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33161000 Elektrochirurgieanlage
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
ΟΘΟΝΗ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΑΞΟΝΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38434540 Biomedizinische Geräte
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienDie nachstehenden Kriterien
Preis
ΑΥΤΟΚΑΥΣΤΟΣ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟΣ ΚΛΙΒΑΝΟΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗΣ
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
ΜΟΝΙΤΟΡ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΖΩΤΙΚΩΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ
Los-Nr.: 5
ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
Los-Nr.: 6
ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΟΣ UNIVERSAL ΣΩΛΗΝΑΡΙΩΝ
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33100000 Medizinische Geräte
ΦΟΡΗΤΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ
Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141620 Sanitätspacks
ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΥΝΕΧΟΥΣ ΠΑΘΗΤΙΚΗΣ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΓΟΝΑΤΟΣ - ΙΣΧΥΟΥ
Los-Nr.: 9
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33196000 Medizinische Hilfsmittel
ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟΣ ΣΥΓΚΟΛΛΗΤΗΣ ΣΩΛΗΝΙΣΚΩΝ ΑΣΚΩΝ ΑΙΜΑΤΟΣ
Los-Nr.: 12
ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
ΔΙΦΑΣΙΚΟΣ ΑΠΙΝΙΔΩΤΗΣ ΜΕ ΜΟΝΙΤΟΡ
Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33182100 Defibrillator
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38510000 Mikroskope
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
ΟΠΤΙΚΗ ΒΙΟΜΕΤΡΙΑ ΜΗ ΕΠΑΦΗΣ
Los-Nr.: 18
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 19
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ TOURNIQUET ΔΙΠΛΗΣ ΕΞΟΔΟΥ, ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΠΕΡΙΧΕΙΡΙΔΩΝ ΜΟΝΟΥ ΚΑΙ ΔΙΠΛΟΥ ΑΥΛΟΥ, ΓΙΑ ΙΣΧΑΙΜΟ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΚΡΩΝ ΜΕ ΟΘΟΝΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ ΑΦΗΣ
Los-Nr.: 21
ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΙΣΧΑΙΜΙΚΗΣ ΠΕΡΙΔΕΣΗΣ ΜΟΝΟΥ ΑΥΛΟΥ
Los-Nr.: 22
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
ΨΗΦΙΑΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΒΙΝΤΕΟ
Los-Nr.: 23
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)32331500 Aufzeichnungsgeräte
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
ΑΕΡΟΣΤΡΩΜΑ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗΣ ΜΕΤΑΒΛΗΤΗΣ
Los-Nr.: 25
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Αριθμός αναφοράς: 148239
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV38434540 Βιοϊατρικός εξοπλισμός
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 228 323.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για μέγιστο αριθμό τμημάτων: 25
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33161000 Ηλεκτροχειρουργική μονάδα
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Αριθμός τμήματος: 2
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV38434540 Βιοϊατρικός εξοπλισμός
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 3
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης: II.2.5)Κριτήρια ανάθεσηςΤα κριτήρια που αναφέρονται κατωτέρω
Τιμή
Αριθμός τμήματος: 4
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33000000 Ιατρικές συσκευές, φαρμακευτικά προϊόντα και προϊόντα ατομικής περιποίησης
Αριθμός τμήματος: 5
Αριθμός τμήματος: 6
Αριθμός τμήματος: 7
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33100000 Ιατρικές συσκευές
Αριθμός τμήματος: 8
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33141620 Ιατρικοί εξοπλισμοί
Αριθμός τμήματος: 9
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 10
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 11
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33196000 Ιατρικά βοηθήματα
Αριθμός τμήματος: 12
Αριθμός τμήματος: 13
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33192300 Ιατρική επίπλωση, εκτός από κλίνες και τράπεζες
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 14
Αριθμός τμήματος: 15
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33182100 Απινιδωτής
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 16
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV38510000 Μικροσκόπια
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 17
Αριθμός τμήματος: 18
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 19
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 20
Αριθμός τμήματος: 21
Αριθμός τμήματος: 22
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33192000 Ιατρικές προμήθειες
Αριθμός τμήματος: 23
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV32331500 Συσκευές εγγραφής
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 24
Αριθμός τμήματος: 25