Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Διακήρυξη Διεθνούς Ανοιχτού Ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την προμήθεια ενός συστήματος Υπολογιστικής Αξονικής Τομογραφίας και την παροχή συντήρησης του εν λόγω εξοπλισμού
Αριθμός αναφοράς: Δ34/2021
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV33115200 Υπολογιστικοί αξονικοί τομογράφοι (CAT)
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Διακήρυξη Διεθνούς Ανοιχτού Ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την προμήθεια ενός συστήματος Υπολογιστικής Αξονικής Τομογραφίας, με εγγύηση τουλάχιστον δύο ετών και την παροχή συντήρησης του εν λόγω εξοπλισμού για χρονικό διάστημα τριών ετών μετά τη λήξη της εργοστασιακής εγγύησης, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 1.686.400€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ, και με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 360 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
Η αναθέτουσα αρχή επιφυλάσσεται του δικαιώματος να αναθέσει συμβάσεις συνδυάζοντας τα ακόλουθα τμήματα ή ομάδες τμημάτων:
Οι οικονομικοί φορείς πρέπει να υποβάλλουν προσφορά και για τα δύο τμήματα και ο μειοδότης θα προκύψει από τη χαμηλότερη τιμή στο σύνολο
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Τμήμα Α: Προμήθεια και εγκατάσταση στο Νοσοκομείο ενός Συστήματος Υπολογιστικής Αξονικής Τομογραφίας, τουλάχιστον 256 τομών, με εγγύηση τουλάχιστον δύο ετών
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV33115200 Υπολογιστικοί αξονικοί τομογράφοι (CAT)
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
ΤΜΗΜΑ Α – Προμήθεια και εγκατάσταση στο Νοσοκομείο ενός Συστήματος Υπολογιστικής Αξονικής Τομογραφίας, τουλάχιστον 256 τομών, με εγγύηση τουλάχιστον δύο ετών, εκτιμώμενης αξίας 1.096.774,19€ πλέον ΦΠΑ (1.360.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ)
Τμήμα Β – Παροχή συντήρησης του εξοπλισμού για χρονικό διάστημα τριών ετών μετά τη λήξη της εργοστασιακής εγγύησης
Αριθμός τμήματος: 2
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV50421000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης ιατρικού εξοπλισμού
ΤΜΗΜΑ Β – Παροχή συντήρησης του εξοπλισμού για χρονικό διάστημα τριών ετών μετά τη λήξη της εργοστασιακής εγγύησης, εκτιμώμενης αξίας 263.225,81€ πλέον ΦΠΑ (326.400,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ)