Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
darbai - 673066-2022
Submission deadline has been amended by:  19714-2023
Vengrija-Budapeštas: Pastatų statybos darbai
2022/S 233-673066
Skelbimas apie pirkimą
Darbai
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Keretmegállapodás-építőipari kivitelezési munkák
Nuorodos numeris: EKR001783452022
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas
45210000 Pastatų statybos darbai
II.1.4)Trumpas aprašymas:
I.
Rövid elnevezés: Keretmegállapodás- építőipari kivitelezési munkák
Hosszú elnevezés: Keretmegállapodás keretében nem engedélyköteles építőipari kivitelezési munkák megrendelése (magasépítés)
Ajánlatkérő a Kbt. 105. § (2) bekezdés c) pontja szerinti eljárásokat folytat le az egyedi vállalkozási szerződések megkötése céljából.
Jelen eljárás legfeljebb 3 (három) ajánlattevővel megkötendő keretmegállapodás megkötésére irányul.
A keretmegállapodás alapján megkötendő szerződések teljesítéséhez az alábbi szakági munkák szükségesek:
1. Bontás, építőanyagok újrahasznosítása
2. Építőgépek
3. Felvonulási létesítmények
4. Dúcolás
5. Zsaluzás és állványozás
6. Kapcsolódó adminisztratív feladatok, felmérések elvégzése
7. Irtás, föld- és sziklamunka
8. Szivárgóépítés
9. Síkalapozás
10. Helyszíni beton és vasbeton munka
11. Előregyártott épületszerkezeti elem elhelyezése és szerelése
12. Falazás és egyéb kőművesmunka
13. Fém- és könnyű épületszerkezetek elhelyezése
14. Ácsmunka
15. Tetőfedés
16. Bádogozás
17. Üvegezés
18. Árnyékolók beépítése
19. Vakolás és rabicolás
20. Szárazépítés
21. Aljzatkészítés, hideg- és melegburkolat készítése
22. Fa- és műanyag szerkezet elhelyezése
23. Fém nyílászáró és épületlakatos-szerkezet elhelyezése
24. Felületképzés
25. Erősáramú elektromos munkák
26. Általános épületgépészeti szigetelés
27. Épületgépészeti csővezetékek szerelése
28. Épületgépészeti szerelvények szerelése
29. Szellőztetőberendezések elhelyezése
30. Légtechnikai munkák
31. Égéstermék elvezető rendszerek kiépítése
32. Szigetelés
33. Megújuló energiát hasznosító rendszerek kiépítése
34. Napelemes rendszer kiépítése
35. Hő és füstelvezetési rendszerek kiépítése
36. Tűzjelző rendszer kiépítése
37. Gyengeáramú elektromos munkák
38. Hőszivattyú rendszer kiépítése
39. Konyhatechnológia
40. Uszodagépészet kiépítése
II.
A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében az AK a meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot az előírt, vagy az azzal egyenértékű termékre lehet tenni, AK az egyenértékűséget az általa a műszaki leírásban és/vagy a költségvetésben meghatározott paraméterek tekintetében vizsgálja.
II.1.5)Numatoma bendra vertė
Vertė be PVM: 3 000 000 000.00 HUF
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalis
Ši sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)
45000000 Statybos darbai
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
A keretmegállapodás (továbbiakban: KM) alapján magasépítési munkák kerülnek megvalósításra, mely megkötendő szerződések teljesítéséhez az alábbi szakkivitelezők szükségesek:
épület-, építmény-bontó, gépkezelő, kőműves, ács, szárazépítő, bádogos, asztalos, lakatos, üveges, festő, szigetelő, gépész, elektromos
A megkötni kívánt szerződések között a KM hatálya alatt szerepel várhatóan nettó:
1-10 millió Ft (HUF) között 45-54 db kivitelezés.
10 millió Ft (HUF) felett, de 50 millió Ft alatt 9-10 db kivitelezés.
50 millió Ft (HUF) felett, de 700 millió Ft alatt 6-7 db kivitelezés.
Az egyidőben teljesítendő külön szerződések között szerepel:
a) - közhasználatú építménynek, annak folyamatos működése mellett, legalább nettó 500 m2 hasznos alapterületen végzett felújítása, ami magában foglal minimálisan bontási-, kőműves, gépész- és elektromos szerelési munkákat, valamint burkolási és festési munkákat;
b) - 875 kW összteljesítményű gázkazánok felújítása vagy cseréje;
c) - legalább 500 kW összteljesítményű hőszivattyús rendszer kiépítése;
d) - legalább nettó 300 m2 hasznos alapterületen végzendő vizesblokk felújítás közhasználatú építményben, annak folyamatos működése mellett és magában foglalt gépészeti szerelést és burkolási munkákat is
e) - legalább 40 kW össszteljesítményű napelem telepítése.
Az egyes megvalósuló kivitelezési tevékenységek konkrét műszaki tartalma a megkötött keretmegállapodás alapján lefolytatott Kbt. 105. § (2) bekezdés c) pontja szerinti közbeszerzési eljárásokban kerül meghatározásra, a tárgyi - keretmegállapodás megkötésére irányuló - közbeszerzési eljárás közbeszerzési dokumentumait képező műszaki dokumentáció, illetve a nyertes ajánlattevő által beárazott mintaköltségvetés tételei alapján a keretmegállapodásban foglaltak szerint.
Valamennyi egyedi szerződés teljesítése során az egyedi szerződés megkötésétől számított 3 munkanapon belül kötelező nyertes ajánlattevő építésvezetője által a munkaterület átvétele, az építési napló megnyitása Ajánlatkérő a felvonulásra alkalmas állapotban adja át a munkaterület, nyertes ajánlattevőnek a munkaterület átvételét követő 3 munkanapon belül munkavégzésre alkalmas állapotba kell hoznia azt, beleértve a munkaterület lehatárolását is.
Ajánlati biztosíték előírása:
AK az eljárásban való részvételt 20 000 000, - HUF ajánlati biztosíték nyújtásához köti. A Kbt. 54.§ alapján a biztosíték ajánlattevő választása szerint teljesíthető
- ajánlatkérő Raiffeisen Bank Zrt.-nél vezetett HUF: 12001008-00155594-00100008 számú számlájára (IBAN: HU63 1200 1008 0015 5594 0010 0008, SWIFT: UBRTHUHB) történő befizetéssel, úgy, hogy az ajánlattételi határidő lejártáig a biztosíték összege ajánlatkérő számláján jóváírásra kerüljön. A közlemény rovatban az átutalás jogcímét (ajánlati biztosíték) és a közbeszerzési eljárás azonosítható megnevezését fel kell tüntetni. A biztosíték befizetésére / átutalására vonatkozóan ajánlattevőnek ajánlatához cégszerűen aláírt, eredeti, hiteles, vagy egyszerű másolati nyilatkozatát, vagy a pénzügyi intézmény által kiadott, a pénzügyi intézmény képviselője / képviselői által aláírt eredeti, hiteles vagy egyszerű másolati igazolást kell csatolnia. A nyilatkozatnak / igazolásnak tartalmaznia kell legalább a következő adatokat: befizetett / átutalt összeg, a befizető / átutaló neve, átutalás esetén azon számla száma, amelyről az átutalás történt, továbbá az átutalás /befizetés időpontja,
- pénzügyi intézmény/biztosító által vállalt garancia/készfizető kezesség biztosításával, vagy biztosítási szerződés alapján kiállított - készfizető kezességvállalást tartalmazó - kötelezvénnyel. Abban az esetben, ha Ajánlattevő az ajánlati biztosítékot pénzügyi intézmény vagy biztosító által vállalt garanciával, illetve kötelezvénnyel nyújtja, a Kbt. 41/A.§(2)bek. alapján az eredeti garanciát vagy kötelezvényt kell az ajánlathoz csatolnia. A pénzügyi intézmény vagy biztosító által vállalt garanciának, illetve készfizető kezességvállalást tartalmazó kötelezvénynek tartalmaznia kell Ajánlatkérő -mint Kedvezményezett- nevét, címét, Ajánlattevő (közös ajánlattétel esetén valamennyi Ajánlattevő) nevét, címét és a közbeszerzési eljárás EKR számának, tárgyának megjelölését, valamint a pénzügyi intézmény, illetve biztosító nevében kötelezettségvállalásra jogosult személy(ek) aláírását.
Az ajánlati biztosítéknak az ajánlati kötöttség jelen felhívás IV.2.6 pontjában foglalt időtartama lejártáig érvényesnek kell lennie.
Az ajánlati biztosíték nyújtásáról szóló igazolást az ajánlatban szükséges csatolni. További szabályok: Kbt.54.§-a tartalmazza.
III.
II.1. SZ1.
Alkalmatlan az AT, ha az építőipari kivitelezési tevékenységet végző gazdasági szereplő az Étv. (1997. évi LXXVIII. tv.) szerinti, építőipari kivitelezési tevékenységet végzők illetékes országos szakmai kamara névjegyzékében nem szerepel, illetve a nem Magyarországon letelepedett gazdasági szereplő a letelepedés szerinti ország nyilvántartásában nem szerepel (feltéve, hogy a letelepedés szerinti ország joga azt előírja), vagy a letelepedés szerinti országban előírt engedéllyel, jogosítvánnyal vagy szervezeti, kamarai tagsággal nem rendelkezik.(Kbt. 65. § (1) bek. c) pont és 322/2015.Kr. 21. § (1)-(2) bek.)
2) Az alkalmasság igazolása:
II.2. SZ1.
2.1. Előzetes igazolás:
ATnek - a Kbt. 65. § (7) bek. esetén a kapacitást rendelkezésre bocsátó szervezetnek - ajánlattételkor az EEKD benyújtásával kell előzetesen igazolnia, hogy a fenti alkalmassági min. követelményeknek megfelel. AK e körben elfogadja a Kr. 2. § (5) bek. alapján az érintett gazdasági szereplő egyszerű nyilatkozatát, azaz az EEKD IV. Rész „α: „Az összes kiválasztási szempont általános jelzése” szakaszát kell kitölteni, a további részeket nem.
Kapacitás igénybevétele esetén irányadó a Kr.3.§(3)bek.
Alkalmasság előzetes igazolásának és igazolásának módja részletesen a KD-ban. XII. fejezete szerint.
2.2. Igazolás:
A Kr. 1. § (2) bek. alapján az AK által a Kbt. 69. § (4)-(8) bek. alapján az alkalmassági követelményekre vonatkozó igazolások benyújtására felhívott gazdasági szereplőnek a Kr. 26. § (2) bek. megfelelően kell igazolnia, hogy megfelel a Kbt. 65. § (1) bek. c) pontja alapján meghatározott alkalmassági követelménynek:
a) A Magyarországon letelepedett gazdasági szereplő esetén a nyilvántartásban szereplés tényét AK ellenőrzi az építőipari kivitelezési tevékenységet végzők névjegyzékének adatai alapján.
b) A nem Magyarországon letelepedett gazdasági szereplő esetén a 2014/24/EU irányelv XI. mellékletében felsorolt nyilvántartások szerinti igazolást (kivonatot) vagy egyéb igazolást, vagy nyilatkozatot kell igazolásként benyújtani
A Kbt. 65.§ (6)-(7),(9)bek, 69. § (11)-(11a), (12) bekezdései irányadók.
AK felhívja a figyelmet a Kr. 1. § (4), (5) és (7) bek.-ben és a 322/2015. Korm. r.21.§ (2) bek.-ben foglaltakra.
A kizáró ok előzetes igazolását és igazolásának módját részletesen a KD XII. fejezete tartalmazza.
Tilos közbeszerzési szerződés odaítélése az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló 833/2014/EU tanácsi rendelet 5k. cikk (1) bekezdése szerinti esetekben.
Tilos a közbeszerzési irányelvek, valamint a 2014/23/EU irányelv 10. cikke (1) és (3) bekezdésének, (6) bekezdése a)-e) pontjának, (8), (9) és (10) bekezdésének, 11., 12., 13. és 14. cikkének, a 2014/24/EU irányelv 7. és 8. cikkének, 10. cikke b)-f) és h)-j) pontjának, a 2014/25/EU irányelv 18. cikkének, 21. cikke b)-e) és g)-i) pontjának, 29. és 30. cikkének, valamint a 2009/81/EK irányelv 13. cikke a)-d), f-h) és j) pontjának hatálya alá tartozó bármely közbeszerzési szerződés vagy koncessziós szerződés odaítélése a következők részére vagy az ilyen szerződések teljesítésének folytatása a következőkkel:
a) orosz állampolgár, vagy oroszországi székhelyű természetes vagy jogi személy, szervezet vagy szerv;
b) olyan jogi személy, szervezet vagy szerv, amely tulajdonosi jogainak több mint 50 %-ával közvetlenül vagy közvetve az e bekezdés a) pontjában említett valamely szervezet rendelkezik; vagy
c) olyan természetes vagy jogi személy, szervezet vagy szerv, amely az e bekezdés a) vagy b) pontjában említett valamely szervezet nevében vagy irányítása szerint jár el;
ideértve a szerződés értékének több mint 10 %-át kitevő alvállalkozókat, szállítókat vagy szervezeteket, amelyeknek a kapacitásait a közbeszerzési irányelvek értelmében igénybe veszik.