Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 67384-2023
Ungarn-Budapest: Bürobedarf aus Papier und andere Artikel
2023/S 025-067384
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Irodai papírok, papíráruk, író- és irodaszerek
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR000601452021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
30199000 Bürobedarf aus Papier und andere Artikel
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Irodaszerek
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
22817000 Terminkalender oder Terminplaner
30123000 Büromaschinen
30197643 Fotokopierpapier
30199792 Kalender
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Keretmegállapodás keretében a KD részét képező Részletes ártáblázatban meghatározott termékcsoportokba tartozó különféle irodai papírok, papíráruk, író- és irodaszerek szállítása összesen nettó 850 000 000 Ft keretösszeg értékben a Magyar Posta Zrt. szervezeti egységei részére. A beszerezni kívánt termékek részletes műszaki specifikációját, további minőségi és funkcionális követelményeit a KD részeként kiadott Részletes ártáblázat (xlsx fájl) tartalmazza. Tekintettel arra, hogy Ajánlatkérő a beszerzésre kerülő irodaszer és papíráruk teljes és pontos mennyiségét a beszerzés jellegét figyelembe véve nem tudja előre pontosan meghatározni, ezért Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevők figyelmét, hogy az Ajánlatkérő által kiadott terméklistában az egyes tételeknél (termékeknél) reprezentatív, az ajánlattételt elősegítő prognosztizáló mennyiségek kerültek meghatározásra.
Az Ajánlatkérő a Kbt. 65.§ (3) és (5) bekezdésében foglaltaknak való megfelelés érdekében rögzíti, hogy a keretmegállapodás második részében az egy évre tervezett egyedi megrendelések várható nagyságrendje összesen 273 féle termék 283 millió Ft értékben.
A Részletes Ártáblázatban (xlsx fájl) szereplő valamennyi termékre kötelező az ajánlattétel.
Az értékelés alapját képező ajánlati ár a szerződés teljes időtartamára, tervezett mennyiségre kalkulált érték, amely mennyiség a KD részét képező táblázatban szereplő különféle irodaszerek mennyisége.
A Részletes Ártáblázatban a paramétereknél esetlegesen megjelölt konkrét típus egy az Ajánlatkérő számára a műszaki leírásnak megfelelő terméket tartalmaz, a tárgy jellegének egyértelmű meghatározását szolgálja.
A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bek. alapján, amennyiben a dokumentáció meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra, illetve gyártmányra, eredetű vagy típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, mely alapján az Ajánlatkérő köteles elfogadni az egyenértékű vagy a dokumentációban rögzítetteknél jobb megoldást is.
Ajánlattevő - amennyiben a hivatkozással érintett műszaki tartalom helyett egyenértékű eszközt, megoldást, stb. kíván megajánlani ajánlatában - köteles benyújtani az egyenértékűség alátámasztására szolgáló dokumentumo(ka)t. Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét, hogy az egyenértékűség alátámasztására szolgáló dokumentum lehet különösen (de nem kizárólagosan) a gyártótól származó műszaki dokumentáció vagy valamely független, szakmailag elismert szervezet minősítése.
A Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti közvetlen megrendelésekre kerül sor a keretmegállapodás keretében.
A keretmegállapodás aláírása önmagában nem jelenti a műszaki leírásban részletezett valamennyi termék megrendelését, erre vonatkozó kötelezettséget kizárólag az egyedi megrendelés keletkeztet