Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 67587-2023
Rumänien-București: Büroreinigung
2023/S 025-067587
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de curățenie la sediul Direcției Naționale de Probațiune și la sediile serviciilor de probațiune locale
Referenznummer der Bekanntmachung: 145/2022; 32967779_2022_PAAPD1357586
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90919200 Büroreinigung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul acordului – cadru îl reprezintă achiziția de servicii de curățenie pentru Direcția Națională de Probațiune și serviciile de probațiune teritoriale.
Direcţia Naţională de Probaţiune este instituţie publică care îşi exercită atribuţiile la nivel central, şi prin cele 42 de structuri teritoriale, denumite servicii de probaţiune, fără personalitate juridică, pentru care sunt necesare servicii de curățenie zilnică și lunară.
Durata totală estimată a acordului- cadru este 32 luni, începând cu data finalizării acordului-cadru în derulare, estimat ianuarie 2023,. Cantitatea/suprafața estimată maximă a acordului cadru este 576.000 mp (metri pătrați)/32 luni. Cantitatea/suprafața minimă estimată a acordului cadru 58.431.36mp. Cantitatea/suprafața maxima estimată a celui mai mare contract subsecvent 216.000 mp. cantitatea/ suprafața minimă estimată a celui mai mic contract subsecvent 9.738,56 mp.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 6 Regiunea centru:Brasov, Covasna, Harghita, Mures, Sibiu
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
90910000 Reinigungsdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Achiziționarea de servicii de curățenie zilnică și lunară la sediile serviciilor de probațiune locale încadrate în Lotul 6
Cantitate. maxima acord-cadru 73.937,60 mp/32 luni,
Cantitate minima acord - cadru 8.741,7 mp/6 luni.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este 249.539,4 lei,
Cantitățile minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent 1456,95 mp / 27.726,6 mp.
LOT 3 Regiunea S: Muntenia - Oltenia -Arges, Dambovita, Dolj, Giurgiu, Gorj, Mehedinti, Olt, Prahova, Teleorman, Valcea, DNP- sediul central
Los-Nr.: 3
Achiziționarea de servicii de curățenie zilnică și lunară la sediile serviciilor de probațiune locale încadrate în Lotul 3
Cantitate maxima acord - cadru Lot 3 - 146.494,24mp/32 luni,
Cantitate minima acord - cadru 17.613,93mp /6 luni.
Valoarea estimată maximă a celui mai mare contract subsecvent este 494.418,06 lei,
Cantitățile minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent 2935,65 mp / 54.935,34 mp.
Regiunea N-E: Bacău, Botoșani, Iași, Neamt, Suceava,Vaslui
Los-Nr.: 1
Achiziționarea de servicii de curățenie zilnică și lunară la sediile serviciilor de probațiune locale. Lot 1 -
Cantitate maxima acord - cadru 92.373,12 mp/32 luni,
Cantitate minima acord - cadru 8.637,84 mp/6 luni.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este 311.759,28 lei,
Cantitățile minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent 1.439,64mp / 34.639,92 mp.
LOT 5 Regiunea N-V :Bihor, Bistrita, Cluj, Maramureș, Salaj, Satu-Mare
Los-Nr.: 5
Achiziționarea de servicii de curățenie zilnică și lunară la sediile serviciilor de probațiune locale încadrate în Lotul 5 .
LOT 5
Cantitate maxima acord-cadru 94.661,44 mp/32 luni,
Cantitate minima acord - cadru 7949,1 mp/6 luni.
Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este 319.482,36 lei,
Cantitățile minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent 1324,85 mp / 35.498,04 mp.
LOT Regiunea S-E: Braila, Buzau, Constanta, Galati , Ialomita, Tulcea, Vrancea
Los-Nr.: 2
Achiziționarea de servicii de curățenie zilnică și lunară la sediile serviciilor de probațiune locale încadrate în Lotul 2 -
Cantitatea maxima acord-cadru lot 2 - 79619,20 mp/32 luni,
Cantitatea minima acord - cadru 9.001,5 mp/6 luni.
Valoarea estimată maximă a celui mai mare contract subsecvent Lot 2 este de 268.714,8 lei,
Cantitățile minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent 1500,25 mp / 29.857,2 mp.
LOT 4 Regiunea V : Alba, Arad, Caraș -Severin, Hunedoara, Timiș
Los-Nr.: 4
Achiziționarea de servicii de curățenie zilnică și lunară la sediile serviciilor de probațiune locale încadrate în Lotul 4.
Cantitate maxima acord-cadru LOT 4 - 88.914,40 mp/32 luni,
cant. minima acord - cadru 6487,9 mp/6 luni.
Valoarea estimată maximă a celui mai mare contract subsecvent este 300.086,10 lei,
Cantitățile minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent 1081,21 mp / 33.342,9 mp.