Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Építési beruházás - 676346-2021
Magyarország-Kecskemét: Fűtőmű építési munkái
2021/S 255-676346
Tájékoztató az eljárás eredményéről – Közszolgáltatások
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Biomassza-tüzelésű fűtőmű - HNT
Hivatkozási szám: EKR000802842021
II.1.2)Fő CPV-kód
45251200 Fűtőmű építési munkái
II.1.4)Rövid meghatározás:
Biomassza-tüzelésű fűtőmű tervezése, létesítése és a rendszerbe integrálása
A közbeszerzés keretében egy 25 MW beépített teljesítményű biomassza tüzelésű fűtőmű valósul meg megfelelő infrastruktúrával és technológiai elemekkel, ill. távhőrendszerbe integrálással.
A biomassza tüzelésű fűtőmű a Mindszenti körúton a Hrsz:8360/7 számú területen kialakítandó telephelyen kerül letelepítésre. A telephely jelenleg nem rendelkezik semmilyen közműellátottsággal (víz, csatorna, villamosenergia, gáz, távközlés, stb.), illetve nincs közúti kapcsolata.
Az egy műszaki egységet képező projekt két különböző forrásból kerül finanszírozásra, melynek forrásonként elszámolása biztosított.
Egyik, melynek fő berendezése egy 5 MW teljesítményű faapríték-tüzelésű forróvízkazán a kiszolgáló létesítményekkel (hídmérleg, labor, tüzelőanyag tároló, tüzelőanyag mozgatás (homlokrakodó) és feladás, füstgáz kezelés, kémény, hőkiadás, keringtető rendszer stb.) és üzemeltetési épületekkel, a nagyobb kazánt is magába fogadó kazánházzal, illetve az irodaépület a szociális létesítményekkel.
A másik főberendezése a 20 MW teljesítményű biomassza tüzelésű (faapríték, városi zöld biomassza, napraforgó maghéj) kazán, azok kiegészítő berendezései (tüzelőanyag ellátással, napraforgóhéj tüzelő és adagoló rendszerrel, hamu kezeléssel, füstgáz kezeléssel, kezelőpódiumokkal, vízoldali rendszerelemekkel kompletten, kazántápvízkészítés stb.) és kazánházi kapcsolódó rendszerei (elektromos rendszer és irányítástechnika, valamint az aprítéktároló rendszer és homlokrakodó).
Fentiek megvalósításához szükséges komplett tervezés: minden olyan előkészítő, engedélyezéshez köthető dokumentumok és tervek összefoglalóan engedélyes tervek, valamint a megvalósításhoz, kivitelezéshez és az átadáshoz, ill. beüzemeléshez, minden szakágra kiterjedően szükséges, összefoglalóan kiviteli tervek elkészítését tartalmazza, melyek a megépítéshez és beüzemeléshez szükségesek.
Az engedélyek és az elkészített kiviteli tervek alapján a kivitelezés megvalósítása, próbaüzem lefolytatása, előírt és garanciális mérések lefolytatása műszaki átadás-átvételi eljárás lefolytatása az átadási dokumentumok rendelkezésre bocsátásával.
A részleteket a műszaki leírás és mellékletei (műszaki dokumentáció) tartalmazza.
Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevők figyelmét, hogy a rendelkezésre bocsátott dokumentumok, a műszaki leírás, engedélyezési dokumentáció, valamint egyéb iratanyagok ajánlatkérő teljeskörű funkcionális elvárásait fogalmazza meg, azonban a megvalósítás módja tekintetétben Ajánlattevő a közbeszerzési dokumentációban és szerződéstervezetben foglalt módon járhat el.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71321200 Fűtőrendszer-tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése: