Bygge og anlæg - 67660-2021
Danmark-København: Arbejder og følgearbejder i forbindelse med rørledninger og kabler
2021/S 027-067660
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
Resultat af udbudsproceduren
Bygge- og anlægsarbejder
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
BPU - pakke 13.1
Sagsnr.: NA0046
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45232000 Arbejder og følgearbejder i forbindelse med rørledninger og kabler
II.1.4)Kort beskrivelse:
Forud for elektrificeringsprogrammet skal alt ledende genstande på strækningen potential udlignes. Dette gælder både stationer, broer og andet genstande imellem.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
45231111 Optagning og forlægning af rørledninger
45231112 Installation af rørsystem
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: