Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 67668-2023
Schweden-Uppsala: Bedienung von Luftfahrzeugen
2023/S 025-067668
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ramavtal för flyggeofysiska mätningar
Referenznummer der Bekanntmachung: 423-2835/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
60445000 Bedienung von Luftfahrzeugen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Sveriges geologiska undersökning (SGU) inbjuder till anbudsgivning i upphandling av flygtjänst för flyggeofysiska undersökningar.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Upphandlingen omfattar flyggeofysiska undersökningar i Sverige som genomförs genom mätning från flygplan på låg höjd.