Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 67677-2023
Rumänien-București: Medizinische Gase
2023/S 025-067677
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
FURNIZARE OXIGEN MEDICINAL GAZOS
Referenznummer der Bekanntmachung: 4943871.2022.13
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
24111500 Medizinische Gase
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Încheierea unor acorduri cadru pentru o perioada de 48 luni, de furnizare oxigen medicinal gazos conform caiet de sarcini atasat.
Cantitatile minime si maxime ale achizitiei sunt specificate in caietul de sarcini.
Valoare minimă estimată achiziție 48 LUNI, fara TVA - 3,828,000.00 lei
Valoare maximă estimată achiziție 48 LUNI, fara TVA - 11,484,000.00 lei
Conform art. 161 din Legea 98/2016 termenul pentru raspuns la clarificari este in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 11 484 000.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71356300 Technische Unterstützung
80510000 Spezialausbildung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Furnizarea de OXIGEN MEDICINAL GAZOS, conform caietului de sarcini atasat.
Valoare maximă estimată achiziție 48 LUNI, fara TVA - 11,484,000.00 lei, conform caiet de sarcini
Cantitatile pentru cel mai mic si cel mai mare contract subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini.
Valoare cel mai mic contract subsecvent 79,750.00 lei fara TVA.
Valoare cel mai mare contract subsecvent 239,250.00 lei fara TVA.