II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACORD CADRU - FURNIZARE DE PRODUSE AGROALIMENTARE NECESARE HRANIRII EFECTIVELOR DE ELEVI
Referenznummer der Bekanntmachung: 13341905_2022PAAD
II.1.2)CPV-Code Hauptteil15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acordul cadru se va încheia cu un singur operator economic care va depune ofertă admisibilă și se va clasa pe primul loc după evaluarea ofertelor.Acordul cadru se va încheia pe o perioadă de 6 luni, conform prevederilor art. 114, art. 115 alin.2 lit. a), art.117 din Legea 98/2016 privin achizițiilor publice cu modificările și completărilor ulterioare. Deoarece criteriul de atribuire utilizat este "prețul cel mai scăzut", clasamentul ofertelor se stabilește prin ordonarea crescătoare a prețurilor respective, oferta câștigătoare fiind cea de pe primul loc, respectiv cea cu prețul cel mai scăzut.
Daca pe primul loc in clasamentul preturilor sunt ofertanti cu preturi egale, pentru departajare, se vor solicita, prin aplicatia SEAP, noi oferte financiare care pot fi egale sau diminuate fata de cele initiale. Of. respectivi vor incarca in SEAP documentele care contin noile propuneri financiare, iar oferta câștigătoare va fi cea de pe primul loc, respectiv cea cu prețul cel mai scăzut.
Ulterior încheierii acordului cadru de către autoritatea contractantă se vor încheia contracte subsecvente în funcție necesitățile concrete ale acesteia.
Estimarea cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord –cadru se regăsesc în Caietul de sarcini.
Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent se regăsește în documentul denumit " Cantitate/valoare minimă și maximă estimată pentru încheierea celui mai mare contract subsecvent".
Perioadele și cantitățile estimate a fi achiziționate pe durata acordului cadru se regăsesc în secțiunea Caietul de sarcini la pct.3.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor - 18.
Autoritatea contractantă va răspune în mod clar și complet la solicitările de clarificări sau informații suplimentare cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ingrediente - praf de copt
Los-Nr.: 65
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15872200 Gewürze
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ingrediente - praf de copt - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea celui mai mare contract subsecvent". Perioadele și cantitățile estimate a fi achiziționate pe durata acordului cadru se regăsesc în Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 100
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221300 Blattgemüse
Mărar - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de pasăre (aripi de pasăre)
Los-Nr.: 25
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15112130 Hühner
Carne de pasăre (aripi de pasăre) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 73
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331420 Tomatenkonserven/Paradeiserkonserven
Pastă de tomate - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 96
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221113 Zwiebeln
Ceapă verde - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 62
Scorțișoară - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 92
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222321 Äpfel
Mere proaspete - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de pasăre (piept pasăre dezosat fără piele)
Los-Nr.: 26
Carne de pasăre (piept pasăre dezosat fără piele) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cârnați tip oltenești sau echivalent
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131130 Würste
Cârnați tip oltenești sau echivalent- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 86
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221110 Wurzelgemüse
Păstârnac rădăcină - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 58
Boia de ardei - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15540000 Käse
Brânză telemea - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15821200 Süßes Gebäck
Biscuiți - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 72
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15930000 Weine
Vin - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 68
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221211 Saubohnen
Fasole uscată boabe - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 97
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221310 Kopfsalat
Salată verde - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 64
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15872100 Pfeffer
Piper - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Pește proaspăt decapitat și eviscerat
Los-Nr.: 31
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile
Pește proaspăt decapitat și eviscerat - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 37
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15551300 Joghurt
Iaurt - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Sare comestibilă - de masă
Los-Nr.: 34
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)14410000 Steinsalz
Sare comestibilă - de masă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Ulei rafinat de floarea soarelui
Los-Nr.: 46
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15411100 Pflanzenöle
Ulei rafinat de floarea soarelui - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 35
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15511100 Pasteurisierte Milch
Lapte de vacă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Conserve din legume în apă - zarzavat pentru ciorbe
Los-Nr.: 76
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331480 Vorläufig haltbar gemachtes Gemüse
Conserve din legume în apă - zarzavat pentru ciorbe - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15831000 Zucker
Zahăr vanilat - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 102
Leuștean - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 89
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222220 Orangen
Portocale - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 66
Esențe alimentare - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Sare comestibilă - de bucătărie
Los-Nr.: 33
Sare comestibilă - de bucătărie - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131120 Wurstwaren
Salam de porc - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 63
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15872300 Kräuter
Foi de dafin - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 88
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222200 Zitrusfrüchte
Clementine - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 87
Țelină rădăcină - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve carne de porc în suc propriu
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Conserve carne de porc în suc propriu - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cârnați tip cabanos sau echivalent
Los-Nr.: 5
Cârnați tip cabanos sau echivalent - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve din legume în apă - mazăre boabe
Los-Nr.: 74
Conserve din legume în apă - mazăre boabe - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 70
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15981100 Stilles Mineralwasser
Apă minerală plată - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 99
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221240 Tomaten/Paradeiser
Roșii proaspete - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve din legume în bulion tomate
Los-Nr.: 77
Conserve din legume în bulion tomate - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 51
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15841000 Kakao
Cacao pudra - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de porc (cotlet fără os)
Los-Nr.: 30
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15113000 Schweinefleisch
Carne de porc (cotlet fără os) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Specialități din carne - ceafă de porc
Los-Nr.: 17
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131200 Getrocknetes, eingesalzenes, geräuchertes oder gewürztes Fleisch
Specialități din carne - ceafă de porc - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
Zahăr - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 79
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15331500 In Essig konserviertes Gemüse
Murături - castraveți - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve de vită în suc propriu
Los-Nr.: 14
Conserve de vită în suc propriu - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 98
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221230 Paprika
Ardei gras proaspăt - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 36
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15512000 Rahm
Smântână - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 59
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15871270 Gewürzmischungen
Borș - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve pateu ficat a 100 gr.
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15131310 Pastete
Conserve pateu ficat a 100 gr. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Unt porționat pachete a 20 g.
Los-Nr.: 38
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15530000 Butter
Unt porționat pachete a 20 g. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 84
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221120 Knollengemüse
Usturoi - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
Brânză proaspătă de vacă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Condimente pentru cârnați
Los-Nr.: 60
Condimente pentru cârnați - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15811100 Brot
Pâine feliată- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 49
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222115 Rosinen
Stafide - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 52
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15861000 Kaffee
Cafea naturală - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de porc (carne de lucru)
Los-Nr.: 28
Carne de porc (carne de lucru) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 93
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222333 Kirschen
Cireșe - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 67
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03142500 Eier
Ouă de găină - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cartofi proaspeți curățați( întregi, pai, cuburi, rondele)
Los-Nr.: 82
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Cartofi proaspeți curățați( întregi, pai, cuburi, rondele) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15850000 Teigwaren
Paste făinoase - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 95
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221270 Gurken
Castraveti proaspeți - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 43
Cașcaval - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15612100 Weizenmehl
Făină de grâu albă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 19
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15625000 Grieß
Griș - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Suc natural de fructe (pasteurizate)
Los-Nr.: 71
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15320000 Frucht- und Gemüsesäfte
Suc natural de fructe (pasteurizate) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
Crenvurști - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve pateu ficat 200 gr.
Los-Nr.: 12
Conserve pateu ficat 200 gr. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de porc (ceafă fără os)
Los-Nr.: 29
Carne de porc (ceafă fără os)- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 90
Mandarine - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Miere de albine în ambalaje de 20 g.
Los-Nr.: 48
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03142100 Naturhonig
Miere de albine în ambalaje de 20 g. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 53
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15842100 Schokolade
Ciocolată - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 50
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15613310 Zubereitete Frühstückszerealien
Cereale integrale simple - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03211300 Reis
Orez decorticat - onform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 81
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15332200 Konfitüren und Marmeladen; Fruchtgelees; Frucht- oder Nussmuse und -pasten
Gem - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 103
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221410 Kohl
Varză proaspătă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 54
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15863000 Tee
Ceai natural - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 39
Unt bloc - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
Specialități din carne - cotlet din porc
Los-Nr.: 15
Specialități din carne - cotlet din porc - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Specialități din carne - piept de pasăre
Los-Nr.: 16
Specialități din carne - piept de pasăre- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Cârnați tip trandafir sau echivalent
Los-Nr.: 6
Cârnați tip trandafir sau echivalent-conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 57
Amelioratori- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 61
Cimbru - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve din legume în apă - fasole păstăi
Los-Nr.: 75
Conserve din legume în apă fasole păstăi - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 83
Ceapă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Salam tip de vară sau echivalent
Los-Nr.: 2
Salam tip de vară sau echivalent- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve din pește în sos tomat a 200 g.
Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15235000 Fischkonserven
Conserve din pește în sos tomat a 200 g.- conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15612210 Maismehl
Mălai superior - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Carne de pasăre (pulpă pasăre dezosată fără piele)
Los-Nr.: 27
Carne de pasăre (pulpă pasăre dezosată fără piele) - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Conserve din pește în ulei a 200 g.
Los-Nr.: 9
Conserve din pește în ulei a 200 g. - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Salam tip victoria sau echivalent
Los-Nr.: 3
Salam tip victoria sau echivalent - conform cerințelor din caietul de sarcini. ESTIMAREA CANTITĂȚILOR MINIME ȘI MAXIME CARE AR PUTEA FI SOLICITATE PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD - CADRU SE REGĂSESC ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților MINIME care ar putea face obiectul celui mai mare contract subsecvent se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea celui mai mare contract subsecvent". Perioadele și cantitățile estimate a fi achiziționate pe durata acordului cadru se regăsesc în Caietul de sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 85
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03221112 Karotten
Morcovi - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
Apă minerală carbogazoasă
Los-Nr.: 69
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15981200 Kohlensäurehaltiges Mineralwasser
Apă minerală carbogazoasă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 47
Ulei de măsline - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 101
Pătrunjel - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 78
Murături - ardei iute - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
Brânză topită - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 80
Murături - gogoșari - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 91
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222210 Zitronen
Lămâi - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 55
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15871110 Essig oder Ersatz
Oțet din vin - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 94
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222111 Bananen
Banane - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 56
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)15871250 Senf
Muștar de masă - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 32
File de pește proaspăt - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 45
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)03222400 Oliven
Măsline - conform cerințelor din caietul de sarcini. OFERTA SE DEPUNE PENTRU CANTITATEA MAXIMĂ A ACORDULUI- CADRU, CANTITATE CARE SE REGĂSEȘTE ÎN CAIETUL DE SARCINI. Estimarea valorilor/cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord - cadru se regăsesc în documentul denumit "Cantitatea/valoarea minimă și maximă estimată pentru încheierea acordului cadru".