Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjenesteydelser - 677287-2022
Danmark-København: Rengøring af lokaler
2022/S 235-677287
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rengøringsservice - KBH K
II.1.2)Hoved-CPV-kode
90911100 Rengøring af lokaler
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rengøringsservice på ca. 100 lokationer/bygningskomplekser under Københavns Kommune, Kultur- og Fritidsforvaltningen. Dette indebærer bl.a. rengøring af biblioteker, kunsthal, idrætsanlæg, klubhuse, museer mv.
Rengøringsservice omfatter løbende indvendig lokalerengøring og rengøringsrelaterede serviceopgaver. Rengøringsservice skal udføres i henhold til DS/INSTA800 og som kravspecificeret i Kontraktbilag 3: Kravspecifikation m. underbilag.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 180 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
90911200 Rengøring af bygninger
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: