Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Oulun Satama Jätehuoltopalvelut 2023-2025
Referenznummer der Bekanntmachung: OUSA 01 / 2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Oulun Satama Oy (jäljempänä myös "hankintayksikkö") pyytää tarjouksia jätteiden keräys- ja kuljetuspalveluista.
Hankinta on jaettu kahteen osa-alueeseen
1. Kiinteistöjen ja alusten jätehuoltopalvelut kiinteät jätteet
2. Öljyisten nesteiden ja käymäläjätteen jätehuoltopalvelut
Tarjouskilpailun perusteella valitaan yksi (1) palveluntuottaja molemmille hankinnan osa-alueille.
Hankinnan kohteena olevat palvelut on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Tarjoajan kanssa tehtävään hankintasopimukseen voidaan yhdistää molemmat hankinnan osa-alueet, jos tarjoaja tulee valituksi palveluntuottajaksi molempiin osa-alueisiin.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Hankinnan kohteena on kiinteistöistä kertyvän ja aluksista syntyvän kiinteän jätteen keräys ja kuljetus.
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
A) Hankinnan kohteena on kiinteistöistä kertyvän ja aluksista syntyvän kiinteän jätteen keräys ja kuljetus.
Hankintaan sisältyvät seuraavat kiinteistöt ja sataman osat:
- Satamatalo
- Huoltorakennus
- Oritkarin satama-alue
- Nuottasaaren satama-alue
- Vihreäsaaren satama-alue.
Öljyisten nesteiden- ja käymäläjätteen jätehuoltopalvelut
Los-Nr.: 2
B) Hankinnan kohteena on säiliöautolla kerättävän öljyisten nesteiden ja käymäläjätteen keräily ja kuljetus ml. alusten öljyiset jätteet. Hankinnan kohteina ovat seuraavat satamanosat:
- Oritkari
- Vihreäsaari
- Nuottasaari