Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Servicios - 67784-2023
Rumanía-București: Servicios de formación profesional
2023/S 025-067784
Anuncio de licitación
Servicios
Base jurídica:
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Servicii de formare - subactivitatea 4.1 - Multirisc Modulul III
Número de referencia: 4203997/2019/TX/MM3/p39 , 4203997/2019/TX/MM3/p40
II.1.2)Código CPV principal
80530000 Servicios de formación profesional
II.1.4)Breve descripción:
Lot 1- Servicii de formare experți externi din cadrul subactivității 4.1. - Proiectul Multirisc Modulul III finanțat prin Programul Operațional Capital Uman 2014 – 2020
Experții externi vor asigura serviciul de formare în cadrul a 8 sesiuni de pregătire pentru dezvoltarea cunoștințelor și aptitudinilor unui număr de 130 de pompieri din cadrul IGSU și unitățile subordonate cu atribuții de conducere și coordonare a intervențiilor și 70 de medici UPU/UPU SMURD/CPU.
Fiecare sesiune de pregătire va avea o durată de 15 zile și la ea vor participa 25 ± 3 persoane.
Lot 2- Servicii de formare experți interni din afara organigramei din cadrul subactivității 4.1. - Proiectul Multirisc Modulul III finanțat prin Programul Operațional Capital Uman 2014 - 2020
Experții interni din afara organigramei vor asigura serviciul de formare în cadrul a 8 sesiuni de pregătire pentru dezvoltarea cunoștințelor și aptitudinilor unui număr de 130 de pompieri din cadrul IGSU și unitățile subordonate cu atribuții de conducere și coordonare a intervențiilor și 70 de medici UPU/UPU SMURD/CPU.
Termenul-limită în care Autoritatea Contractantă va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare: În a 5 a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Numărul zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 8
II.1.5)Valor total estimado
Valor IVA excluido: 1 431 462.18 RON
II.1.6)Información relativa a los lotes
El contrato está dividido en lotes: sí
Pueden presentarse ofertas para número máximo de lotes: 2
Número máximo de lotes que pueden adjudicarse a un único licitador: 2
II.2)Descripción
II.2.1)Denominación:
Serviciu de formare experți externi - subactivitatea 4.1.
Lote nº: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)
II.2.4)Descripción del contrato:
Servicii de formare experți interni din afara organigramei - subactivitatea 4.1.
Lote nº: 2