Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Vrijwillige transparantie aanschaf en onderhoud patrouillemotorfietsen KMar
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34410000 Motorräder
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Dit betreft een vrijwillige transparantie vooraf voor het leveren en onderhouden van patrouillemotorfietsen voor de Koninklijke Marechaussee.
Het Ministerie van Defensie is voornemens om met BMW Motorrad een overeenkomst af te sluiten voor het leveren van +-185 patrouillemotorfietsen en het bijbehorende onderhoud tot de End Life of Type. Bij de overeenkomst zit tevens inbegrepen het leveren van documentatie en het verzorgen van opleidingen.
Naast de overeenkomst die het Ministerie van Defensie voornemens is af te sluiten, kan tijdens de procedure geparticipeerd worden door een andere Overheidsinstelling voor de levering en het onderhoud van motorfietsen. Het geschatte aantal motorfietsen bedraagt circa 150 stuks en geldt in aanvulling op de afname door het Ministerie van Defensie.
In geval van participatie zal deze Overheidsinstelling een zoveel als mogelijk gelijkluidende overeenkomst met BMW Motorrad aangaan als het Ministerie van Defensie.
Op 21-01-2022 heeft het Ministerie van Defensie een marktconsultatie gepubliceerd voor de levering en het onderhoud van patrouillemotorfietsen. Hierin is het Programma van Eisen gedeeld met de markt. Uit de verstrekte informatie, van de aan de marktconsultatie deelgenomen partijen, heeft het Ministerie van Defensie geconcludeerd dat enkel motorfietsen van het merk BMW kunnen voldoen aan de technische eisen en dat enkel met deze motorfietsen de hoofdtaken van de Koninklijke Marechaussee (zoals genoemd in het Programma van Eisen) uitgevoerd kunnen worden.
Naar mening van het Ministerie van Defensie kan de opdracht slechts door BMW Motorrad uitgevoerd worden, omdat mededinging om technische redenen ontbreekt.
Deze aankondiging wordt enkel gebruikt om de voorgenomen procedurekeuze vooraf bekend te stellen aan de markt teneinde belanghebbenden in de gelegenheid te stellen om eventuele bezwaren kenbaar te maken. Indien belanghebbenden, ondanks bovenstaande motivering, bezwaar wensen aan te tekenen tegen bovengenoemd voornemen, dienen zij binnen een termijn van 20 kalenderdagen na publicatie van deze aankondiging een met reden omkleed bezwaar tegen de voortzetting van deze procedure in te dienen. Hiervoor kunt u gebruik maken van het e-mailadres zoals vermeld in de contactgegevens.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34411000 Teile und Zubehör für Motorräder
34411200 Reifen für Motorräder
50115000 Reparatur und Wartung von Motorrädern
50115100 Reparatur von Motorrädern
50115200 Wartung von Motorrädern
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Het Ministerie van Defensie is voornemens een overeenkomst af te sluiten voor het leveren van +-185 patrouillemotorfietsen en het bijbehorende onderhoud tot de End Life of Type. Bij de overeenkomst zit tevens inbegrepen het leveren van documentatie en het verzorgen van opleidingen.