Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 67807-2023
Rumänien-Galați: Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
2023/S 025-067807
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare Produse Alimentare
Referenznummer der Bekanntmachung: 17094425/2018/1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru de furnizare Produse Alimentare pentru structurile functionale din cadrul DGASPC Galati, cu un singur operator economic. Locul principal de livrare: Sediile Centrelor de plasament, Caselor de tip familial si Centrelor de ingrijire si asistenta mentionate in caietul de sarcini.
Acordul cadru se va incheia pentru o durata de 12 luni, pana la data de 31.12.2023. In baza acordului cadru se vor incheia 2 contracte subsecvente. La atribuirea contractelor subsecvente nu se va relua competitia, acordul cadru incheindu-se cu un singur operator economic, castigator al procedurii de achizitie publica. Operatorii economici participanti la procedura de achizitie publica vor depune oferte pentru unul sau mai multe loturi. Oferta tehnico-financiara va fi intocmita cu pretul unitar al fiecarui produs din caietul de sarcini pentru cantitatile maxime solicitate. Pretul ramane fix pe toata durata acordului cadru.
Criteriul de atribuire al acordului cadru este pretul cel mai scazut.
Numarul de zile inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor pana cand operatorii economici pot solicita clarificari – 18 zile
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare primite de la operatorii interesati in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor .
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent( pentru 7 loturi) care se estimeaza ca va fi incheiat pe durata acordului cadru: val min=393.887,85 lei; val max=3.008.822,30 lei, astfel:
LOT 1. PRODUSE DE ORIGINE ANIMALA, CARNE SI PRODUSE DIN CARNE-COD CPV 15100000-9; val. min=94.290,60 lei, val. max=788.778,00 lei
LOT 2. PESTE PREPARAT SI CONSERVE DIN PESTE-COD CPV 15200000-0; val. min=11.799,00 lei, val. max= 88.957,00 lei
LOT 3. PRODUSE LACTATE-COD CPV 15500000-3; val. min=71.114,05 lei, val. max=604.475,25 lei
LOT 4. FRUCTE SI LEGUME TRANSFORMATE-COD CPV 15330000-0; val. min=32.800,40 lei, val. max=257.618,50 lei
LOT 5. CEREALE, CARTOFI, LEGUME SI FRUCTE CU COAJA-COD CPV 03200000-3 , val. min=94.789,75 lei, val. max=540.854,70 lei
LOT 6. PRODUSE DE PANIFICATIE-COD CPV 15811000-6, val. min=24.509,50 lei, val. max=199.078,60 lei.
LOT 7. DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE-COD CPV 15800000-6, val. min=64.584,55 lei, val. max=529.060,60 lei.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
PRODUSE DE ORIGINE ANIMALA, CARNE SI PRODUSE DIN CARNE
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Furnizare PRODUSE DE ORIGINE ANIMALA, CARNE SI PRODUSE DIN CARNE la subunitatiile din cadrul DGASPC Galati, cantitatea produselor se gaseste in Caietul de sarcini.
PESTE PREPARAT SI CONSERVE DIN PESTE
Los-Nr.: 2
15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
Furnizare PESTE PREPARAT SI CONSERVE DIN PESTE la subunitatiile din cadrul DGASPC Galati, cantitatea de produse se gaseste in Caietul de sarcini.
PRODUSE LACTATE
Los-Nr.: 3
15500000 Molkereierzeugnisse
Furnizare PRODUSE LACTATE la Subunitatiile din cadrul DGASPC Galati, cantitatea de produse se gaseste in Caietul de sarcini.
CEREALE, CARTOFI, LEGUME SI FRUCTE CU COAJA
Los-Nr.: 5
03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst
Furnizare CEREALE, CARTOFI, LEGUME SI FRUCTE CU COAJA la subunitatiile din cadrul DGASPC Galati, cantitatea de produse se gaseste in Caietul de sarcini.
FRUCTE SI LEGUME TRANSFORMATE
Los-Nr.: 4
15330000 Verarbeitetes Obst und Gemüse
Furnizare FRUCTE SI LEGUME TRANSFORMATE la subunitatiile din cadrul DGASPC Galati, cantitatea de produse se gaseste in Caietul de sarcini.
PRODUSE DE PANIFICATIE
Los-Nr.: 6
15811000 Brotwaren
Furnizare PRODUSE DE PANIFICATIE la subunitatiile din cadrul DGASPC Galati, cantitatea de produse se gaseste in Caietul de sarcini.
DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE
Los-Nr.: 7
15800000 Diverse Nahrungsmittel
Furnizare DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE la subunitatiile din cadrul DGASPC Galati, cantitatea de produse se gaseste in Caietul de sarcini.