Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjenesteydelser - 678135-2022
Danmark-Vejle: Jordemoderhjælp
2022/S 235-678135
Forhåndsmeddelelse
Denne bekendtgørelse er kun vejledende
Tjenesteydelser
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Høring forud for udbud af privat fødeklinik i Kolding
Sagsnr.: 22/2999
II.1.2)Hoved-CPV-kode
85141100 Jordemoderhjælp
II.1.4)Kort beskrivelse:
Forud for det kommende udbud af en privat fødeklinik i Kolding, har Region Syddanmark udarbejdet et udkast til centrale dokumenter i udbudsmaterialet for etablering og drift af en privat fødeklinik i Kolding.
Udkast til centrale dokumenter i udbudsmateriale for etablering og drift af privat fødeklinik i Kolding består af følgende høringsdokumenter:
* Udkast til kravspecifikation og løsningsbeskrivelse (Kontraktbilag 2)
* Udkast til kontrakten (eksklusiv øvrige kontrakbilag)
* Udkast til udbudsbetingelser
Ovenstående udkast til udbudsmateriale (kravspecifikation mv.) kan ligesom denne høringsguide downloades under "Dokumenter" i regionens E-sourcing system CTM. https://eu.eu-supply.com/ctm/supplier/publictenders?b=REGIONSYDDK
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Hvis ovenstående udarbejdede udkast til udbudsmateriale indeholder uhensigtsmæssigheder i forhold til kvaliteten af, prisen på og/eller konkurrencen om den private fødeklinik i Kolding, modtager Region Syddanmark meget gerne skriftlige høringssvar fra potentielle leverandører.
Region Syddanmark vil især gerne have tilbagemeldinger på følgende forhold:
* Kan Leverandøren opfylde mindstekravene i Kontraktbilag 2?
Høringssvar bedes fremsendt via EU-Supplys besked-modul med mærket med ”Høringssvar ifm. udbud af privat fødeklinik i Kolding”.
Deadline for fremsendelse af høringssvar er tirsdag d. 20. december 2022