Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: KS 2023/20
II.1.2)CPV-Code Hauptteil44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen omfattar låstjänster såsom nyckelkopiering, underhåll- och ombyggnadsarbeten.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 7 400 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen)
44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn
44520000 Schlösser, Schlüssel und Scharniere
44521000 Diverse Vorhängeschlösser und Schlösser
44521100 Schlösser
44521200 Vorhängeschlösser und Sicherheitsketten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Upphandlingen omfattar låssmedstjänster.
67816-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Ängelholm: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Låstjänster
Referensnummer: KS 2023/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521000 Diverse hänglås och lås, 44521100 Lås, 44521200 Hänglås och kedjor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen