Αντικείμενο της σύμβασης είναι οι παρακάτω εργασίες:
Α. Εργασίες τεκμηρίωσης και ψηφιοποίησης αρχαιολογικού υλικού, οι οποίες αφορούν:
2. Ψηφιοποίηση (σχεδίαση-φωτογράφιση) των ευρημάτων του νεκροταφείου στον Άγιο Ιωάννη Νικήτης, και επιλεγμένης κεραμικής τοπικών εργαστηρίων διαφόρων αποικιών,
2. ψηφιακό διαδραστικό χάρτη αποικιών,
5. ανάπτυξη διαδικτυακού κόμβου,
2. τεχνικής υποστήριξης,
5. υπηρεσίες φιλοξενίας σε Data Center,