Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Upphandling av internationella bohagstransporter
Referensnummer: UD2022/17611
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod60100000 Vägtransporter
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandlingen avser internationella bohagstransporter åt myndigheterna Regeringskansliet, Sida och Polismyndigheten.
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)60445000 Flygtjänster
60600000 Transport på vattenvägar
63110000 Godshantering
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: