Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 68047-2023
Rumänien-Iași: Bereitstellung von Software
2023/S 025-068047
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
SERVICII DE LICENTIERE SOFTWARE PENTRU CREARE IMAGINI VECTORIALE in cadrul Proiectului „Consolidarea, reabilitarea, modernizarea şi echiparea clădirii Corpului E a Universităţii "Alexandru Ioan Cuza" din Iaşi
Referenznummer der Bekanntmachung: 7101/25.11.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72268000 Bereitstellung von Software
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta achizitioneaza servicii de licentiere software pentru creare imagini vectoriale pentru 60 de echipamente in total (cate 1 licenta/echipament), destinate utilizarii de catre 60 de utilizatori diferiti, licente tip academic permanente (aplicație grafică vectorială de standard industrial care permite crearea de sigle, pictograme, desene, tipografie și ilustrații pentru imprimare, web, videoclipuri și mobil), instalare, instruire personal, testare preliminara, participare la receptie si mentenanta pentru 12 luni, in vederea derularii cursurilor si seminariilor pentru aproximativ 2600 de studenti care ar putea sa participe la activitatile didactice planificate in cladirea corpului E a Universitatii "Alexandru Ioan Cuza".
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 15 zile (inainte de data limita de depunere a ofertelor)
Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari: 11 zile (inainte de data limita de depunere a ofertelor)
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://e-licitatie.ro/pub).
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
• Servicii de licentiere software pentru creare imagini vectoriale - pentru 60 de echipamente in total (cate 1 licenta/echipament), destinate utilizarii de catre 60 de utilizatori diferiti, licente tip academic permanente (aplicație grafică vectorială de standard industrial care permite crearea de sigle, pictograme, desene, tipografie și ilustrații pentru imprimare, web, videoclipuri și mobil) instalare, instruire personal, testare preliminara, participare la receptie si mentenanta pentru 12 luni