II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kiviainesten hankinta Alajärven kaupungin alueelle
Referenznummer der Bekanntmachung: 61/10.03.01.01/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil14212200 Zuschlagstoffe
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on Alajärven kaupungin teknisen toimen rakentamis- ja kunnossapitotyömailla käytettävistä kiviaineksista ajalle 1.4.2023-31.12.2023.
Hankintayksikkö varaa mahdollisuuden sopimuksen jatkamiseen optiolla ajalle 1.1.2024-31.12.2024.
Kiviainestoimituksille pyydetään tarjousta € / tonni paikalle toimitettuna Alajärven kaupungin aluelle (sisältää Lehtimäen alueen) tilaajan ohjeen mukaan työkohteeseen kipattuna tai mattolevityksenä. Hankintayksikön arvion mukaan Lehtimäen alueelle kohdistuu kuljetuksista enintään 10%.
Toimitettujen kiviainesten lisäksi hankintayksikkö pyytää tarjousta eri kivianeksille kaupungin oman auton noutamana.
Kiviainesten määräarviot ja laatuvaatimukset on esitetty myöhemmin tässä tarjouspyynnössä.
Tarjoajia pyydetään huomiomaan toimitusvaatimus: Ensimmäisen toimituksen tulee olla toimitettuna työmaalle 1,5 tunnin kuluessa tilauksesta. Toimituskapasiteetin tulee tarvittaessa olla yhden työvuoron (8 tunnin) aikana 600 tn ja toimitukset tulee pystyä jakamaan työvuoron ajalle työmaan tarpeiden mukaisesti. Työvuorolla tarkoitetaan normaali työpäivää maanantaista perjantaihin klo 7.00 – 15.00 välisenä aikana.
Tarjoukset on tehtävä/jätettävä sähköisesti Tarjouspalvelussa.
Tarjoajan tulee tutustua ennen tarjouksen tekemistä tarjouspyyntöön liitteineen sekä tarjouspalvelussa esitettyihin kysymyksiin ja vastauksiin.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)14212200 Zuschlagstoffe
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienDie nachstehenden Kriterien
Preis
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Oman auton noudot tarjouspyynnön kohteena olevista kiviaineksista.
Hankintamäärät ovat sopimusaikana pieniä. Tarjousten vertailu tehdään tarjouspyynnössä ilmoitetuilla määrillä.