II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de realizare a documentatiilor tehnico-economice SF/DALI + PT, expertize tehnice, studii aferente, avize, autorizatii, certificate, acorduri si asistenta tehnica din partea proiectantului pentru obiectivul ,,File de Istorie”
Referenznummer der Bekanntmachung: 4337344/2022/5
II.1.2)CPV-Code Hauptteil71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 2 030 168.05 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 2 - Servicii de proiectare privind elaborarea documentatiei tehnico economice, si a studiilor aferente pentru obiectivul de investitii “File de Istorie - Restaurarea, conservarea și punerea în valoare a Amfiteatrului roman”
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
71319000 Gutachterische Tätigkeit
71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik
71335000 Technische Studien
79311100 Umfragengestaltung
79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign
Lot 1 - Servicii de proiectare privind elaborarea documentatiei tehnico economice, si a studiilor aferente pentru obiectivul de investitii “File de Istorie - Punerea in valoare a vestigiilor monumentului istoric „Podul lui Traian”
Los-Nr.: 1
71353100 Hydrografische Untersuchungen
LOT 2 -Servicii de proiectare privind elaborarea documentatiei tehnico economice, si a studiilor aferente pentru obiectivul de investitii “File de istorie - Reabilitarea Complexului istoric cultural din cadrul Colegiului National Traian, inclusiv conservarea/punerea in valoare a ruinelor Bisericii
Los-Nr.: 3