II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku 2023.”
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.41.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace tj. w ograniczonym zakresie utrzymania poboczy dróg leśnych, przejezdności zimowej dróg leśnych, pozyskania choinek do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku 2023.
Przedmiot zamówienia został podzielony na VIII części („Pakiet”).
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet I - leśnictwa Bonikowo, Jurkowo, Racot i Turew – cały zakres oraz Gospodarstwo Szkółkarskie w Racocie - w zakresie pozyskania i zrywki drewna
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
75251120 Waldbrandbekämpfung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania urządzeń turystycznych i edukacyjnych, utrzymania dróg leśnych, melioracji wodnych i pozyskania choinek, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku 2023 leśnictwa Bonikowo, Jurkowo, Racot i Turew – cały zakres oraz Gospodarstwo Szkółkarskie w Racocie - w zakresie pozyskania i zrywki drewna
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania urządzeń turystycznych i edukacyjnych, utrzymania dróg leśnych, melioracji wodnych ii pozyskania choinek wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się:
Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac;
Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna;
Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie;
Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki;
Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał);
Załącznik nr 2.4.1. - informacja o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów);
Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki
3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy.
4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ,
5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ.
6) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do łącznej ilości wszystkich czynności wycenionych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Szczegółowe informacje na temat Opcji zawarte są w pkt II.2.11) niniejszego ogłoszenia.
7) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego informacje w tym zakresie zawiera pkt 3.7-3.13 SWZ. Zamówienia te będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia łącznie z prawem opcji. Zamówienia te będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki. Miejscem realizacji zamówień, o których mowa będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Kościan.
Pakiet II - leśnictwa: Błotkowo i Wyderowo
Los-Nr.: 2
77231600 Aufforstung
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz pozostałe prace tj. w ograniczonym zakresie utrzymania poboczy dróg leśnych, przejezdności zimowej dróg leśnych, pozyskania choinek do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku 2023, leśnictwa: Błotkowo i Wyderowo.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania urządzeń turystycznych i edukacyjnych, utrzymania dróg leśnych, melioracji wodnych i pozyskania choinek wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się:
Pakiet VI - Maszynowe pozyskanie i zrywka drewna na terenie leśnictw Żegrowo, Kaszczor i Olejnica
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77211100 Holzfällung
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku 2023, leśnictwa: Żegrowo, Kaszczor i Olejnica.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się:
Pakiet VII - Rozdrabnianie pozostałości pozrębowych lub krzewów, spychanie gałęzi oraz mechaniczne przygotowanie gleby pod nowe nasadzenia na terenie Nadleśnictwa Kościan
Los-Nr.: 7
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku 2023;
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się:
Pakiet VIII - Prace szkółkarskie na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Racot oraz gospodarstwa nasiennego na terenie Nadleśnictwa Kościan
Los-Nr.: 8
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, obejmujące prace z zakresu nasiennictwa i szkółkarstwa leśnego do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku 2023;
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu nasiennictwa i prac szkółkarskich wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: