Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Skolskjuts Lycksele Kommun
Referenznummer der Bekanntmachung: UH-2023-1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandling av Ramavtal för utförande av skolskjuts enligt och/eller vid behov inom Lycksele kommun. Omfattningen av tjänsterna beskrivs mer detaljerat i upphandlingsdokumenten.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 45 000 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
60120000 Taxiverkehr
60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienDie nachstehenden Kriterien
Preis
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 45 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål